KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7633 TL
  • 6.5625 TL
  • 7.3458 TL
Kocaeli Zirve
Gebze Belediyesi’nde sözleşme TAMAM
Gebze Belediyesi’nde sözleşme TAMAM
Güncel
09 Nisan 2010 Cuma 18:34
  • 1585
  • 13

Gebze Belediyesi’nde sözleşme TAMAM

Gebze Belediyesi’nde Hizmet-İş Sendikası Kocaeli Şubesi ile işveren arasında 4 aydır devam eden toplu sözleşmeleri görüşmeleri anlaşmayla sonuçlandı

350 işçiyi kapsıyor
İlimizde bir belediye de daha toplu sözleşme görüşmeleri anlaşmayla sonuçlandı. Gebze Belediyesi`nde 350 işçiyi kapsayan toplu sözleşme görüşmelerinde Hizmet-İş Sendikası istediği rakamlara yakın zam oranları aldı. İmzalar önümüzdeki hafta atılacak.
 

Neler alındı?
Hizmet-İş Sendikası Kocaeli Şubesi, Gebze Belediyesi`nde çalışan işçiler için ortalama 58 milyon olan yövmiyelere 1. Yıl için seyyanen 6 milyon, 2.yıl için 6.5 milyon, Üçüncü yıl içinde 7 milyon zam almayı başardı.
Ayrıca 100 bin TL kıdem zammı, 430 milyon sosyal paket kabul ettirildi. Diğer sosyal haklara da yüzde 20`ye varan bir artışlar sağlandı. Bunun yanında mevcut sosyal haklarda da hiçbir kayıp olmadı.
Hizmet-İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı İdris Ersoy Gebze Belediyesi`nde yapılan toplu sözleşme görüşmelerinin büyük bir başarıyla gerçekleştiğini ve istedikleri orana yakın zamları ve hakları aldıklarını söyledi. İdris Ersoy bugünkü şartlarda Gebze Belediyesi`nde yapılabilecek en güzel toplu sözleşme görüşmelerini yaptıklarını söyledi.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ