KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7117 TL
  • 6.4041 TL
  • 7.0848 TL
Kocaeli Zirve
Emekliler, su ve ulaşımda yüzde 50 indirim istedi
Emekliler, su ve ulaşımda yüzde 50 indirim istedi
Güncel
05 Aralık 2012 Çarşamba 16:55
  • 1449
  • 7

Emekliler, su ve ulaşımda yüzde 50 indirim istedi

Büyükşehri Belediyesi’nden su ve ulaşımda yüzde 50 indirim isteyen Emekli–Sen, tüm zorluklara karşın topladıkları 5 bin imzayı belediyeye teslim etti

Emekli–Sen Kocaeli Şubesi, Belediye İş Hanı önünde bir araya gelerek su ve ulaşımda yüzde 50 indirim yapılması için topladıkları 5 bin civarındaki imzayı Kocaeli Büyükşehir Belediyesi`ne vermek üzere yürüdü. Sloganlar ve alkışlar eşliğinde yürüyen grup, elindeki imzaları çözüm masasına vermek istemeyince, yetkililer arasında kısa süreli bir tartışma yaşandı. Sonunda emekliler amaçlarını ulaşarak topladıkları imzaları plan ve bütçe komisyonundan Hasan Kırlı`ya teslim etti.

 
ONURUNU ZEDELEYEN
Grup adına yürüyüş öncesinde basın açıklamasını yapan başkan Osman Nuri Şenol, emeklerinin karşılığını almadıklarını belirterek, “Yıllarca harcadığımız emeğin akıttığımız alın terimizin karşılığını hiçbir zaman vermediler, almadık alamadık. Üstelik son zamanlarda elektrikten doğalgaza ve ardından iğneden ipliğe yapılan zamlarla yaşamımız daha da zor ve sıkıntı olmaya başladı. Siyasi iktidarın hem emeklilerin hem de halkımızın onurlarını zedeleyen ekonomik politikalar uyguladığını hepimiz görüyor ve yaşıyoruz” diyerek zamlara isyan etti. 
 
YÜZDE 50 İNDİRİM
Emekli dul ve yetimler olarak Büyükşehir Belediye`sinden su ve ulaşım ücretlerinde yüzde 50 indirim talep ettiklerini belirten başkan Şenol, “Karşılanabilecek düzeydeki bu haklı talebimizin de olumlu karşılanıp gereğinin yapılacağına var olan inancımızı korumayı istiyoruz. Bu amaçla tüm halkımızın da destekleyeceğine inanarak yaklaşık 5 bin aileden imza toplandık” diyerek isteklerine cevap verilmesini istedi.
 
VAZGEÇMEDİLER
Açıklamanın ardından sloganlar eşliğinde Büyükşehir Belediyesi`ne yürüyen emekliler, belediye önünde ilk olarak özel güvenlik ve zabıta ekiplerinin engeli ile karşılaştı. Yetkililer, toplanan imzaların sadece çözüm masasına verebileceklerini söylerken başkan Şenol, başkan yardımcılarına vermek istediğini ifade etti. Kararından vazgeçmeyen Şenol, oluşturdukları komisyonla birlikte plan ve bütçe komisyonundan Hasan Kırlı`ya teslim etti. 
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ