KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Emin Uygun’u kimse tanıyamadı
Emin Uygun’u kimse tanıyamadı
Güncel
15 Ekim 2009 Perşembe 10:06
  • 4215
  • 8

Emin Uygun’u kimse tanıyamadı

Önceki gün ‘Tırnak Mehmet’ lakabıyla bilinen, ilimizin tanınmış simalarından biri olan babası Mehmet Uygun’u kaybeden Emin Uygun bu kentin bir zamanlar en tanınmış kişilerinden birisiydi.

Çevresinde sevilen, sayılan, dürüst bir kişiliğe sahip olan Emin Uygun hem siyasette hem de ticarette tanınan, bilinen birisiydi.
Milli Görüş çizgisinde siyasete başlayan Emin Uygun sadece kendi siyasi çevresinde değil her kesim tarafından da sevilen, tanınan bir kişiydi.
Çok iyi giyinen Emin Uygun bu haliyle de takdir toplardı. GKD`nin ve İKM`nin kurucu üyelerinden olan Emin Uygun, Sefa Sirmen`in belediye başkanlığı döneminde bir dönem partisinden İzmit Büyükşehir Belediye Meclis Üyeliği de yapmıştı.
Renkli kişiliğiyle de İzmit`te sosyal yaşamın içinde olan Emin Uygun, AKP`nin ilk kurulduğu yıllarda kurucu il yönetim kurulu üyesi de olmuştu.
AKP`nin ilimizde kurulduğu anda ilk akla gelen ilk beş isimden birisi olan Emin Uygun, o günlerde Nihat Ergün, Necdet Eksen, Haluk Ercan, Muhittin Erkaya ve Adem Koç`la beraber partiyi örgütlemek için çok büyük fedakarlıklarda bulunmuştu.
İstiklal Caddesi`nde iş yerinin hemen yanında bulunan bugün Sabri Özel Mağazası`nın bulunduğu binayı kendi imkanlarıyla kiralayıp AKP`nin ilk il ve ilçe binası olarak tutan, bir buçuk yıl kira verdirmeden partinin burada hizmet vermesini sağlayan hep Emin Uygun olmuştu.
Daha sonra Fikri Işık`ın karşısına il başkan adayı olarak çıkan ve seçimi kaybeden Emin Uygun, partideki vefasızlığa tepki göstererek hem partiden hem de kentin sosyal yaşamından elini ayağını çekti.
Dünya işlerinden de elini ayağını çeken Emin Uygun`u çok uzun zamandır yakın aile dostlarının dışında kimse görmüyordu.
İzmit`e hiç gelmeyen, İzmit sokaklarında gözükmeyen Emin Uygun önceki gün babasının cenazesinde deyim yerindeyse ortaya çıktı.
Ama neredeyse birkaç kişinin dışında hiç kimse Emin Uygun`u tanıyamadı. O bir zamanlar ilimizin sosyal hayatında yer alan, giyimiyle kuşamıyla konuşulan Emin Uygun gitmiş yerine bambaşka bir Emin Uygun gelmişti.
Uzun sakallarıyla herkesi şaşırtan Emin Uygun`u tanımakta pek çok kişi zorluk çekti ve birbirlerine ‘Bu kim?`, ‘Emin Uygun bu mu?` diye sordu.
Dileriz Emin Uygun yeniden eski günlerine döner ve İzmit`te yine dostlarının arasında olur. Çünkü Emin Uygun gibi insanları bu kent çok yetiştiremiyor.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ