KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7633 TL
  • 6.5625 TL
  • 7.3458 TL
Kocaeli Zirve
Emlak müşavirliği kursu başlıyor
Emlak müşavirliği kursu başlıyor
Güncel
06 Ekim 2010 Çarşamba 15:19
  • 3104
  • 0

Emlak müşavirliği kursu başlıyor

Emlakçılar için çıkartılacak yasayla zorunlu hale getirilmesi beklenen ‘Emlak Müşavirliği Sertifikası’ için KEM-DER’in düzenlediği kurs 25 Ekim’de başlıyor

Kocaeli Emlakçılar Derneği`nin (KEM-DER) Çıraklık Eğitim Merkezi ile birlikte düzenlediği ‘Emlak Mişavirliği` kursu 25 Ekim Pazartesi günü başlıyor. Hafta içi üç gün boyunca toplam 96 saatlik eğitime katılan emlakçılar; tapu mevzuatı, gayri menkul hukuku, ekspertiz satış pazarlama, kadastro mevzuatı, büro yönetimi, şehir planlama ve muhasebe dersleri alarak sertifika alabilecek. Kişi başı 500 TL olan eğitime KEM-DER üyesi olmayanlar da katılabilecek.
 

15 EKİM`DE SON
Konu hakkında basın açıklaması yapan dernek başkanı Alpay Hacıoğlu, “Pazartesi, çarşamba ve cuma akşamları 18.00 ile 21.00 saatleri arasında eğitim verilecek. Bu eğitimi almak zorunlu değil. Ancak gayrimenkul firmalarında olmazsa olmaz haline gelecek. Şimdilik yasa muallakta ancak çıkarsa bu sertifika zorunlu olacak. Derneğimize kayıtlı 520 üye var. Üye olmayanlar ve ilerde emlakçılık yapmak isteyenler de bu kurslara katılabilir. 15 Ekim`de son bulacak başvurular KEM-DER`e yapılacak. Bilgi almak isteyenler 323 77 78 numaralı telefondan bize ulaşabilir” dedi.
 

İNTERNET SİTESİ
KEM-DER tarafından oluşturulan internet sitesinin üyelerine ve üye olmayanlara sağladığı faydalardan da bahseden Hacıoğlu, “kocaeliemlakpazari.com üyemiz olan ya da olmayan firmaların cüzi miktarlarda reklam vermesi ve internet sitesi kurmalarını sağlayacak. Üyelerimizin portföyleri ücretsiz yayınlanacak. Firmaların kurumsallaşması için artık internet şart. İnternet sitesi kurmak isteyenlere destek olacağız” diye konuştu.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ