KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8898 TL
  • 6.6063 TL
  • 7.4152 TL
Kocaeli Zirve
Emniyet, okul önlerinde özel çalışma yapacak
Emniyet, okul önlerinde özel çalışma yapacak
Güncel
15 Aralık 2012 Cumartesi 11:49
  • 1125
  • 2

Emniyet, okul önlerinde özel çalışma yapacak

İl Emniyet Müdürü Hulusi Çelik, zararlı alışkanlıklara karşı öğrencileri korumak için okul önlerinde özel çalışmalar yapacaklarını açıkladı
Kocaeli Rizeliler Derneği`nin iki haftada bir düzenlediği kahvaltı programına bu hafta İl Emniyet Müdürü Hulusi Çelik konuk oldu. Dernek başkanı Osman Çakır ile yönetim kurulunun ev sahipliği yaptığı kahvaltıya Çelik`in yanı sıra Fırıncılar Odası Başkanı Ali Sarı da katıldı. Kahvaltıda, Rizeliler`e övgüler yağdıran Çelik, “Sofranın güzelliği kente yansıyor. Rizeli her zaman tertipli, düzenlidir. Rizelililer her zaman üçüncü bir şahsa yardım etmek için çalışır. Gittiğim her yerde Rizeli dostlarım olmuştur” dedi.
 
OKUL ÖNLERİNDE ÖNLEM
Kahvaltıda emniyetin yaptığı çalışmalardan bahseden, okul önlerinde satılan zararlı maddelere karşı öğrencileri korumak amacıyla alınan tedbirleri anlatan Çelik, “Gençlerimizin beyinlerini uyuşturan madde ve şahıslara karşı savaş açtık. İlk etapta meslek lisesi ve düz liseleri mercek altına aldık. Aile, okul müdürü ve yönetimleriyle irtibata geçiyoruz. Bu okulların önlerinde polislerimiz olacak. Çocuklar girmemeleri gereken yerlere giriyorsa hem çocukları uyaracağız hem de işletmelere ceza keseceğiz” dedi.
 
KAMERALAR OLMALI
Okul önlerinde yapılacak çalışmaların sadece polisiye tedbirlerle sınırlı kalmayacağı anlatan İl Emniyet Müdürü Hulusi Çelilk, “Okulların aile birliklerinden okulları kamerayla donatmaları ve özel güvenlik bulundurmaları yönünde yardım isteyeceğiz. Sadece polisiye tedbirlerle bu iş olmaz. Bir okulda rol model olan çocuklar okulun başarılı çocukları olmalı. Eğer bir okulun en popüler öğrencileri okulun yaramazlarıysa o okulda sorun var demektir. Öğrencilere doğru rol model göstermeliyiz” diye konuştu.
 
PARK YASAĞI GENİŞLEYECEK
İzmit kent merkezinde ana güzergahlardaki park sorununa da değinen Çelik, şöyle devam etti: “İzmit kent merkezinde ana artellerde park yasağı getirdik. Buradaki sistem oturduğu zaman kademe kademe diğer bölgelere de kaydıracağız. İl genelinde ana artellerde parklara izin vermeyeceğiz. İnsanlar caddelere çift taraflı park yapıyor,  bir araç dahi zor geçiyor. Acil durumlarda sıkıntılar yaşanıyor. İtfaiye ve ambulans gibi araçlar da çift taraflı parkların olduğu yerlerde büyük sıkıntı yaşıyor.” 
 
KARŞILIKLI HOŞGÖRÜ ŞART
Kahvaltıda, İzmit kent merkezinde yapılan gösteri, yürüyüş ve basın açıklamaları yüzünden diğer vatandaşların mağdur olmaması gerektiğini ifade eden Çelik, “Valilik tarafından yasal miting alanı olarak Perşembe Pazarı alanı belirlendi. Bunun dışında insanlar bir takım taleplerini dile getirmek için basın açıklaması ve yürüyüş yapıyor. Ancak bu yüzden üçüncü şahısların etkilenmemesi lazım. Yürüyüş veya basın açıklaması yapan insanlar ile normal vatandaşlar birbirlerine karşı hoşgörülü olursa sorun yaşanmaz” diye konuştu. 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ