KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
 • 5.7416 TL
 • 6.3247 TL
 • 7.1251 TL
Kocaeli Zirve
Emniyet personel alımı yapacak
Emniyet personel alımı yapacak
Güncel
12 Eylül 2019 Perşembe 12:05
 • 710
 • 0

Emniyet personel alımı yapacak

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) 13 Eylül 2019 tarihine kadar Kocaeli Emniyet Müdürlüğü’ne temizlik personeli alımı yapacak.

Alınacak personeller Emniyet Müdürlüğü bünyesinde kadrolu işçi kadrosundan istihdam edilecek. En az ilköğretim mezunu adaylar başvuru yapabilecek olup, adayların 18 yaşını doldurmuş olmaları ve herhangi bir yerden emeli olmamaları veya emekli olamaya hak kazanmamış olmaları gereklidir. Başvurular İŞKUR şubelerinden veya İŞKUR'un internet online yapılacak. Online başvuru yapabilmek için İŞKUR’a kayıtlı olmak gerekiyor. Kocaeli Emniyet Müdürlüğü’nün İŞKUR sayfasında yayınladığı resmi ilan şöyle;

BAŞVURU ŞARTLARI

 1. Türk vatandaşı olmak.
 2. 18 yaşını doldurmuş olmak
 3. Askerliğini yapmış veya muaf olmak
 4. Kamu haklarından mahrum bulunmamak,
 5. Türk Ceza Kanunu'nun 53'üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli ias, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.
 6. Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamak.
 7. 657 DMK'nın 53'üncü maddesi hükümleri saklı kalmak kaydıyla görevine devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak.
 1. Yaptırılacak arşiv araştırması olumlu sonuçlanmak.
 2. Engelliler için gerekli sağlık kurulu raporunu almış olmak.
 3. Talep şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılan başvurular ilan sınav sürecinin her aşamasında reddedilebilecektir.
 4. Diğer hususlarda ilgili mevzuat/yönetmelik hükümlerine göre hareket ediilir.
 5. Başvuru yaptığı il sınırları içerisinde son 1 yıldır ikamet ediyor olmak. ( Son bir yıl içeresinde söz konusu adreste ikamet ediyor iken; askerlik, öğrenim, tedavi, vb. Makul sebeplerle ayrı adreste geçen süre dikkate alınmaz)

Not: Kura sonuçları, sınav tarihi ve diğer duyurular Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü'nün www.kocaeli.pol.tr ve Kocaeli Valiliği'nin www.kocaeli.gov.tr internet adreslerinde tebligat mahiyetinde yayınlanacak. Kocaeli Emniyet Müdürlüğü Kaşgaldere yerleşkesi giriş kapısında liste şeklinde ilanı sağlanacak

DİĞER HABERLER

‘Yatak odasına sesi çıkmayanlar saldıracak yer arıyor!’

‘Yatak odasına sesi çıkmayanlar saldıracak yer arıyor!’

CHP’li Engin Taşdemir, Fatma Kaplan Hürriyet’e karşı yürütülen karalama kampanyasıyla ilgili konuştu; “Siyaset üretemeyen, vakıf ve derneklere verilen milyonları görmeyenler boş işlerin peşine düşüyor. Restore edilen konağa yerleştirilen ve kimin kullandığı belli olmayan yatak odasını eleştiremeyenler Fatma Kaplan Hürriyet’e saldıracak yer arıyor. Hürriyet’in Atatürkçülüğünü, milliyetçiliğini hiç kimse sorgulayamaz.”

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ