KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.6502 TL
  • 6.3550 TL
  • 7.0801 TL
Kocaeli Zirve
Emniyete 15 milyon lira MOBESE bütçesi
Emniyete 15 milyon lira MOBESE bütçesi
Güncel
12 Kasım 2012 Pazartesi 15:13
  • 1635
  • 1

Emniyete 15 milyon lira MOBESE bütçesi

İl Genel Meclisi’nin oturumunda İl Emniyet Müdürlüğü’nün bütçesi 15 milyon 150 bin lira olarak belirlendi. Bütçede Kocaeli’de 8 ilçeye MOBESE kurulması da dikkate alındı

İl Genel Meclisi`nin bütçe görüşmelerinin sürdüğü 9. oturumu meclis üyelerinin katılımıyla gerçekleştirildi. Meclis toplantısında İl Emniyet Müdürlüğü`nün 2013 mali yılı bütçesi belirlendi. Bütçede yarım kalan 8 ilçeye MOBESE kurulması da dikkate alındı. Yapılan oylamada meclis üyelerinin oy birliğiyle İl Emniyet Müdürlüğü`nün bütçesi 15 milyon 150 bin lira olarak belirlendi. 

 
EMNİYETE 15 MİLYON BÜTÇE
İl Emniyet Müdürlüğü`nün 2013 yılı bütçesinde İzmit, Derince Körfez ve Gebze`de bulunan MOBESE sisteminin geriye kalan Kandıra, Kartepe, Gölcük, Başiskele, Karamürsel, Dilovası, Çayırova ve Darıca kurulmasına yönelik bir bütçe hazırlandı. Daha önce üç defa yapılan MOBESE ihalesi 12 milyon 773 bin 578 lira muhammen bedelle ihaleye çıkmış ancak 15 milyon liranın üzerinde teklifler verilince verilen teklifler yüksek bulunarak ihale iptal edilmişti. 
 
TÜM KOCAELİ MOBESE
İl Genel Meclisi Başkanı Fahim Kılıç, 2014 yılı sonuna kadar tüm Kocaeli`de MOBESE sisteminin kurulacağını ifade etti.  Bütçesi 15 milyon 150 bin lira olarak belirlenen İl Emniyet Müdürlüğü adına il Emniyet Müdürü Hulusi Çelik, bugün meclis toplantısına katılarak emniyet hizmetleri ve faaliyetleri konusunda meclis üyelerine sunum yapacak. 
 
ATATÜRK`E HARAKETE MUSAMA 
Meclisin dilek ve temenniler bölümünde söz alan CHP`li Meclis Üyesi Mehmet Kaçar, Kartepe İnsan Hakları Derneği(EMİRDER)`in cumartesi günü yaptığı ve Atatürk`ün anılması törenlerini puta tapma olarak değerlendirdiği eylem için Vali Ercan Topaca başta olmak üzere Cumhuriyet savcılarını göreve davet etti. Kaçar, YÖK`ü protesto eden öğrenciler ile hak arayan memurlara gösterilmeyen musammanın neden EMİRDER`e gösterildiğini anlayamadığını ifade etti. 

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ