KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8603 TL
  • 6.5681 TL
  • 7.3457 TL
Kocaeli Zirve
Esnaf anlattı Ellibeş dinledi
Esnaf anlattı Ellibeş dinledi
Güncel
11 Nisan 2010 Pazar 14:27
  • 839
  • 0

Esnaf anlattı Ellibeş dinledi

Değirmendere Sahili’ndeki esnafla kahvaltıda bir araya gelen Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, esnafın sorunlarını ve taleplerini dinledi

Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Yüzbaşılar Sahili`ndeki kafe işletmecileri ve diğer esnaflarla kahvaltıda bir araya geldi. Etkinliğe; Değirmendere esnafının yanı sıra Gölcük Belediyesi Genel Koordinatörü Nihat Abiş, başkan yardımcısı Mehmet Olgun, belediye meclis üyesi Ali Sami Cansu, Değirmendere Polis Merkezi Amiri Ali Durak da katıldı. Kahvaltıda esnaflar, Ellibeş`e istek ve taleplerinin yanında sorunlarını da aktarıp destek istedi.

ESNAF SIKINTILARINI ANLATTI
Esnaflar, sahildeki yaya yolların çok bozuk olmasından ekonomik sıkıntı içinde olduklarından bahsederek, araçların yollarda çok hız yaptıklarını ve bunun önüne geçilmesini istediklerini dile getirdi. Esnaflar ayrıca sigara yasağının da kendilerini olumsuz yönde etkilediğini ve İstanbul gibi büyük şehirlerde yasağın uygulanmadığını söyledi. Kafe sahipleri, yazın Değirmendere`de düzenlenen festivalin işlerini olumlu yönde etkilediğini bu yıl ve gelecek yıllarda da daha fazla yoğunluk taşıyacak özellikte festival tertip edilmesini beklediklerini de belirtti.

SİGARA DA TAVİZ YOK
Başkan Ellibeş ise yaptığı konuşmada, “Biz ilçemizin her köşesini canlandırmak için çalışıyoruz. Festivaller de yapılacak, sosyal etkinlikler de sürecek. Yüzbaşılar Sahili`nde yaya yollarının bozuk olduğu doğru. Bunlara en kısa sürede çözüm bulunacak. Yollarda yapılan hızlara emniyet müdürlüğümüzün çözüm üreteceğine inanıyorum” dedi. Sigara yasağına da değinen Ellibeş, yasanın çıktığını ve bu konuda taviz verilmeyeceğini söyledi. Kahvaltının sonunda belediye başkanı Ellibeş, esnaflara sorunlarını bir rapor halinde kendisine sunmalarını istedi.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ