KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.5959 TL
  • 6.2126 TL
  • 6.7892 TL
Kocaeli Zirve
En çok beğenilen gazete ve yazarları
En çok beğenilen gazete ve yazarları
Güncel
12 Nisan 2010 Pazartesi 10:25
  • 805
  • 0

En çok beğenilen gazete ve yazarları

Türkiye’nin en büyük 62 reklam ajansında çalışan 190 kişinin katılımıyla gerçekleştirilen araştırma, reklamcıların en çok begendiği gazeteyi ve köşe yazarını ortaya çıkardı...

Türk reklamcıların sosyo-kültürel profilini belirlemek üzere yaratıcı reklam ajanslarındaki kreatif direktör, stratejist, sanat yönetmeni ve reklam yazarlarına yönelik gerçekleştirilen araştırmanın sonuçlarına göre Hürriyet gazetesi en beğenilen ve en yakın hissedilen gazete oldu.

Reklamcıların mesleki gerekliliklerinin dışında düzenli olarak okuduğu gazete tercihlerinde de ilk sırayı Hürriyet`in aldığı belirlendi. Türkiye`nin en büyük 62 reklam ajansında çalışan 190 kişinin katılımıyla gerçekleştirilen araştırma, yüzde 76.8`lik yüksek öğrenim oranına sahip reklamcıların düzenli olarak okuduğu Hürriyet`in ardından günlük tirajına oranla dikkat çekici bir biçimde Radikal ikinci sırada yer aldı. Radikal`i ise sırasıyla Milliyet, Habertürk ve Sabah izledi.

Araştırmada sorulan 44 soru arasında ‘Sabah işe başlar başlamaz girilen sitelere ilişkin sorulan sorunun cevabında ise hurriyet.com.tr`nin birinci sıraya yerleşen Facebook`un hemen ardından geldiği belirlendi. Bu listede adsoftheworld.com reklam sektörünün haber sitesi dördüncülüğü alırken milliyet.com.tr de beşinci sıraya yerleşti.

En beğenilen yazar
Reklamcıların en çok beğendiği köşe yazarının ise Yılmaz Özdil olduğu ortaya çıktı. Özdil`in ardından ise sırasıyla Bekir Coşkun, Yıldırım Türker, Perihan Mağden ve Emin Çölaşan listenin diğer isimlerini oluşturdu.

Facebook geleceğin sosyal medya kanalı
REKLAMCILARIN yaklaşık yüzde 80`i Facebook, yüzde 70`i ise Twitter kullanıyor. Reklamcıların yüzde 45.3`ü önümüzdeki dönemde pazarlama açısından en çok tercih edilecek sosyal medya kanalının Facebook olacağını savunuyor. Twitter ise yüzde 37.4 ile Facebook`u takip ederken, bu iki sitenin ardından gelenler ise yüzde 2`nin altında kaldı.

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ