KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
En düşük teklif, bağış yapan firmadan
En düşük teklif, bağış yapan firmadan
Güncel
15 Eylül 2009 Salı 15:19
  • 3464
  • 9

En düşük teklif, bağış yapan firmadan

İzmit Belediyesi’nin 27 aylıkğına temizlik işi ihalesine üç firma teklif verdi. En düşük teklif, daha önce Belsa Plaza’nın tadilatına bağış yapan Çevre Temizlit’ten geldi

İzmit Belediyesi'nin açtığı temizlik ihalesi belediyenin toplantı salonunda gerçekleştirildi. 1 Ekim 2009-31 Aralık 2011 tarihleri arasında toplam 27 ay ve 822 iş gününü kapsayan ihale için 12 firma dosya alırken, sadece üç firma teklif verdi. Önceki dönemde de ihaleyi alan Çevre İnşaat Temizlik Ticaret Limited Şirketi'nin en düşük teklifi vermesi dikkat çekerken, firmanın son günlerde Belsa'nın tadilatı için yaptığı 800 bin TL'lik bağışla gündeme gelmesi, olayı daha ilginç hale getirdi.

SEDACE ÜÇ FİRMA KATILDI

Belediye başkanlık makamı toplantı salonunda gerçekleşen ihaleye Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Havva Açıkgöz başkanlık yaptı. Başkan yardımcıları Hüseyin Üzülmez, İbrahim Bulut, encümen üyeleri ve noter huzurunda gerçekleşen ihaleye, dosya alan 12 firma arasından sadece 3 firma teklif verdi. Tek tek açılan dosyalarda Karabüklü firma Erçak Temizlik İnşaat Taahhüt 29 milyon 861 bin 212 TL, İstanbul firması Kent Katı Atık Limited Şirketi 29 milyon 535bin 252 TL, İstanbul firması Çevre İnşaat Temizlik Limited Şirketi de 28 milyon 701 bin 780 TL teklif verdi.

DAHA ÖNCE BAĞIŞ YAPMIŞTI

Yapılan incelemelerde Kent Katı Atık Limited Şirketi'nin geçici teminatı uygun görülmediği için teklifi kabul edilmedi. Çevre Temizlik ve Erçak Temizlik arasında kalan ihale için komisyon yeniden inceleme yapılacağını söyledi. Önümüzdeki 10 gün içinde ihalenin sonucunun başkan Nevzat Doğan'ın da onayından geçtikten sonra kesinlik kazanacağı ifade edilirken kesin sonucun belediye tarafından açıklanacağı öğrenildi. Öte yandan İzmit Belediyesi'nin halen temizlik işini yapan Çevre Temizlik Şirketi, İzmit Belediyesi'nin tadilat işlerine 800 bin TL bağışta bulunmuştu. Aynı firmanın en düşük teklifi vermesi ise oldukça dikkat çekiciydi. 
Murat ULAŞAN

DOĞAN'IN ELİ KOLU BAĞLI
İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan'ın eli kolu bağlandı. Belsa'nın tadilatı için 800 bin TL'lik bağışta bulunan Çevre Temizlik firmasının en düşük teklifi vermesi, işin içinde şaibe olmasa bile akıllarda soru işareti bırakacak. Firma, Belsa'nın tadilatı için 800 bin TL bağışta bulunmuş, başkan Nevzat Doğan bir açıklama yaparak, bağışın daha önceki dönemlerden kalan alacağıyla ilgili olduğunu ifade etmişti. Şimdi ihaleyi, en düşük teklifi veren Çevre Temizlik firması alırsa, Doğan'ın bu durumu nasıl açıklayacağı bilinmiyor.

FİRMALAR VE TEKLİFLERİ
Erçak Temizlik İnşaat Taahhüt (Karabük): 29 milyon 861 bin 212 TL
Kent Katı Atık Limited Şirketi (İstanbul): 29 milyon 535bin 252 TL
Çevre İnşaat Temizlik Limited Şirketi (İstanbul): 28 milyon 701 bin 780 TL

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ