KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.6502 TL
  • 6.3550 TL
  • 7.0801 TL
Kocaeli Zirve
En güzel kuşlar yarıştı
En güzel kuşlar yarıştı
Güncel
07 Kasım 2010 Pazar 14:09
  • 1927
  • 0

En güzel kuşlar yarıştı

Ornitholoji Derneği tarafından düzenlenen “Irk, Renk, Doğa Kuşları, Muhabbet Kuşları ve Goldenfinç Güzellik Yarışması” için 34 ilden farklı türde kuşlar İzmit’e getirildi

Türkiye Kanarya ve Kafes Kuşları Federasyonu (TKKKF)   ile Kocaeli Ornitholoji Derneği tarafından düzenlenen “Irk, Renk, Doğa Kuşları, Muhabbet Kuşları ve Goldenfinç Güzellik Yarışması” için birbirinden ilginç bin 200 kuş beğeniye sunuldu. Dün başlayan bugün de devam edecek yarışmanın ilk günü Türkiye`nin 34 ilinden getirilen 15 türde kuş, 35 hakem tarafından duruş, renk, tüy, baş, gövde kıvrımları dahil 68 dalda değerlendirildi. Dereceye giren kuşlar için bugün saat 13.00`de kupa töreni düzenlenecek.
 

PARA ÖDÜLÜ YOK
İnterteks Uluslararası Fuar Alanı`nda gerçekleştirilen etkinliğe ev sahipliği yapan Kocaeli Ornitholoji Derneği Başkanı Ali Soyer yarışmanın her yıl yapıldığını söyleyerek, “Federasyonumuz bir yıl içinde 12 yarışma yapıyor. İlk ikisi Bursa ve İzmir`de yapıldı. Kocaeli`den sonra İstanbul`da da yapılacak. Yarışmaya sene içinde doğmuş yavru kuşlar girebiliyor. Yarışmada para ödülü yok. Kuşların sahiplerine madalya ve kupa veriyoruz” dedi.  
 

ARABA FİYATINA KUŞ
Kuşlar fiyatı hakkında da bilgi veren Soyer, “En ucuz kuşlar 25 TL`den başlayan fiyatlarla satılırken, bin ile 5 bin TL arasındaki fiyatlardan satılan kuşlar da fuarımızda mevcut. Mesela kanarya ırkının en pahalı türü Gresbred adlı kuştur. Bu kuş 5 bin TL`den satılır. Çok güzel bir sesi vardır.  Bunun aynında en çok beslenen ve ilgi gören kuş ise Yorkshire`dir” diye konuştu. Yarışmada ayrıca 6 bin kuş da satışa sunuldu.

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ