KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
En güzel laleler satışa sunuluyor
En güzel laleler satışa sunuluyor
Güncel
29 Ekim 2009 Perşembe 14:22
  • 1003
  • 0

En güzel laleler satışa sunuluyor

Büyükşehir Belediyesi, 3. En Güzel Lale Yarışması öncesinde 2 Kasım Pazartesi günü lale satışına başlıyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi bu yıl da kenti lalelerle süsleyecek. Bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan “En Güzel Lale Yarışması” öncesinde kentin 16 ayrı noktasında 2 Kasım Pazartesi günü lale satışına başlanacak. Sarı, kırmızı, turuncu, beyaz, pembe ve geçen yıllardan farklı olarak siyah renkli laleler satışa sunulacak.
 

200 BİN ADET LALE
Büyükşehir Belediyesi`ne bağlı Belde A.Ş. bu yıl 200 bin adet laleyi 20 bin adet paket halinde satacak. İçerisinde 10 adet soğan bulunan paketler geçen yılki fiyatından tanesi 2 liradan satılacak. Vatandaşlar yarışmanın yapılması planlanan nisan ayına kadar yetiştirecekleri lalelerle En Güzel Lale Yarışması`na katılabilecek.
 

GEBZE`DEN KANDIRA`YA
Geçen yıl 12 ayrı noktada satılan laleler, bu yıl artan talep nedeniyle 16 ayrı noktadan Kocaelililer`e ulaştırılacak.  İzmit`te Anıtpark, Belsa, Fevziye Camii önünde satışlar yapılacak. Ayrıca Kocaeli`nin tamamına yayılması amaçlanan proje kapsamında Dilovası Belediyesi`nin önü, Çayırova  Fatih Caddesi, Darıca Kaymakamlık önü, Gebze Eski Çarşı, Gebze Çoban Mustafa Cami önü, Gebze Osman Hamdi Bey Kültür Merkezi önü, Gölcük 19 Mayıs Caddesi, Karamürsel  rıhtım önü, Kandıra merkez, Derince, Körfez, Kartepe ve Başiskele Belediyeleri önünden satışlar yapılacak.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ