KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8316 TL
  • 6.5108 TL
  • 7.5663 TL
Kocaeli Zirve
Encümen’de önemli kararlar alındı
Encümen’de önemli kararlar alındı
Güncel
04 Temmuz 2019 Perşembe 11:46
  • 1542
  • 0

Encümen’de önemli kararlar alındı

İzmit Belediyesi haftalık encümen toplantısı yapıldı. Belediye Başkan Yarımcısı Nurettin Bulut’un başkanlığında toplanan encümende 30 gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı.

Belediyenin sosyal medya hesaplarından da canlı olarak yayınlanan encümen toplantısında önemli kararlar alındı. Bekirdere Mahallesi M. Çağlar Sokak ‘ta geçtiğimiz günlerde yağışlar sonucu meydana gelen duvar çökmesinden dolayı boşaltılan binanın müteahhidine, denetçi firmasına ve şantiye şefine ayrı ayrı olmak üzere  4648 lira para cezası kesilirken, halen belediye tarafından yapılmakta olan duvarın bedelinin yüzde 20 fazlasıyla ilgili müttehitten alınması kararlaştırıldı.

KAÇAK YAPILARA CEZA

İzmit Belediye Encümeni’nde Veliahmet ve Erenler mahallelerinde insan ve çevre sağlığını tehdit eden eski yapıların yıkılmasına karar verildi. Toplantıda Yenişehir Mahallesi Derya Sokak’taki kaçak yapı için mülk sahibine 4016 lira, Alikahya Atatürk Mahallesi’ndeki  ilave kat inşaatına 5648 lira para cezası kesilirken Ömerağa Mahallesi’nde proje dışı yapılan imalatın da yıkılmasına karar verildi.

CEZALAR İPTAL

Belediye Encümeni’nde Alikahya Merkez Mahallesi’nde Güldüren Gökbudak, İsmail Gökbudak, Salih Yıldız, Erol Marul, Alikahya Atatürk Mahallesi’nde Ferda Dinç, Yenimahalle’de Kemal Okcan, Kabaoğlu’nda Ali Aktaş’a daha önceden yapılan kaçak yapılar için kesilen para cezası ve yıkım kararları  İmar Barışı’ndan yararlandıkları için iptal edildi.

Encümen’de Doğu Kışla’daki Perşembe ve Cumartesi pazarları ile Yenidoğan, Kuruçeşme, Yahya Kaptan semt pazarlarında pazar yerlerinin devriyle ilgili talepler de kabul edildi.

 

DİĞER HABERLER

Tügem Kocaeli Yine Harikaydı

Tügem Kocaeli Yine Harikaydı

İlki Nisan ayında Gebze Ticaret Odasında rekor katılım ile gerçekleştiren eğitim programının ikincisi düzenlendi.TÜGEM Kocaeli( Tüm Girişimci Emlak Müşavirleri) yönetimi ve Zingat Emlak Portalı tarafından organize edilen,Gayrimenkul Sektörüne yönelik olarak Hilmi Işıkören ve Belgin Benek tarafından verilen ‘’Emlakta Başarılı Olmanın 22 Yolu ‘’ başlıklı eğitime yoğun ilgi oldu.Kocaeli Ticaret Odası’nda düzenlenen eğitime rekor sayıda katılım gerçekleşti.

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ