KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7633 TL
  • 6.5625 TL
  • 7.3458 TL
Kocaeli Zirve
Engelleri ortadan kaldıran fuarda buluştular
Engelleri ortadan kaldıran fuarda buluştular
Güncel
11 Aralık 2012 Salı 14:11
  • 808
  • 0

Engelleri ortadan kaldıran fuarda buluştular

İstanbul’da bu yıl üçüncüsü düzenlenen ve 31 ülkeden 162 firmanın katıldığı Engelsiz Yaşam Fuarı’na Derince’den EYDEM’in yanı sıra İzmit Belediyesi Ritim Grubu da katıldı

Sosyal sorumluluk dalında ‘Engelli Birey ve Ailelerine Destek`le en iyi proje ödülüne layık görülen Derince Belediyesi Engelsiz Yaşama Destek Merkezi (EYDEM), bünyesinde yaptığı çalışmaları EYAF EXPO Engelsiz Yaşam Fuarı'nda tüm Türkiye`yle paylaşma imkanı buldu. Öte yandan engellilerin yaşamını kolaylaştıracak, engelleri kaldıracak, evlerinden dışarı çıkarak sosyal hayata katılımlarını sağlayacak ürün ve hizmetlerin bir arada sunulduğu fuara katılan İzmit Belediyesi Ritim Grubu da gösterileriyle büyük alkış aldı.

 
FUAR İLGİ GÖRDÜ
Bakırköy`deki İstanbul Fuar Merkezi`nde düzenlenen ve dört gün boyunca süren EYAF EXPO Engelsiz Yaşam Fuarı'nın açılışına; ünlü sanatçılar Metin Şentürk, Selçuk Yöntem, Oktay Kaynarca, Davut Güloğlu, engelli derneklerinin temsilcileri ve davetliler katıldı. Fuara ilk kez bu yıl katılan Derince Belediyesi, kurmuş olduğu 56 metrekarelik standıyla EYDEM`in çalışmalarını tanıtma imkanı bulurken İzmit Belediyesi Ritim Grubu`nun sergilediği gösteriler ise fuara katılanlardan bol bol alkış aldı.
 
ALKIŞLADILAR
Farklı engelleri bulunan ve yaşları 18-20 arasında değişen; Özgün Arslan, Güneş Kuşkonmaz, Cemile Oral, Emin Aktaş, Mediha Ceren Görgün, Merve Yılmaz, Ozan Albayrak, Nadide Karahasanoğlu, Mutlu Kayahan, Bekir Kotan, Burak Tombaklar, Anıl Özoğluöz ve Ferhat Tuluç`tan oluşan İzmit Belediyesi Ritim Gurubu, eğitmenleri Murat Bizel`in eşliğinde bir müzik gösterisi sundu. Özel çocuklar, katılımcılar tarafından uzun süre ayakta alkışlandı. 
 
BİLGİLENDİRDİLER
Fuarda engelli bireylerin yaşam standartlarını yükseltmek amacıyla tasarlanan medikal, endüstriyel ürünlerin yanı sıra çözüm odaklı proje üreten firmaların da ürünleri sergilendi. 30 belediye ve 200`ün üzerinde firmanın katıldığı fuarda Derince Belediyesi yetkilileri yaklaşık bin 500 ziyaretçiyi yaptıkları çalışmalarla alakalı bire bir bilgilendirme imkanı buldu. Stantı inceleyenlere de EYDEM tarafından hazırlanan kupa, anahtarlık, rozet, takvim, film cd`si, bilgilendirme broşürü ve kitapçıklar hediye edildi. 
 
HEDİYE ETTİLER
EYDEM stantlarında kurs öğrencileri Hümeyra Şimşek ve Uğur Veysel Göktekin de tanıtım yaparak, kurstaki kazanımlarını ziyaretçilere anlatma imkanı buldu. EYDEM`de yaptıkları çalışmaları anlatan Şimşek ve Göktekin, Derince Belediyesi`nin açtığı stantı inceleyen sanatçı Metin Şentürk`e de hediye paketlerini sunarak, bilgi verdi. 4 gün boyunca devam eden fuara katılmak isteyen Derinceli engeli bireyler ve yakınları ise Derince Belediyesi tarafından sağlanan ulaşım imkanlarıyla fuarı gezme şansı buldu.
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ