KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7372 TL
  • 6.3027 TL
  • 7.1361 TL
Kocaeli Zirve
Engelli çocuklar herkesi büyüledi
Engelli çocuklar herkesi büyüledi
Güncel
04 Aralık 2011 Pazar 16:42
  • 1319
  • 0

Engelli çocuklar herkesi büyüledi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle Özdilek AVM'de anlamlı bir etkinlik düzenledi. Engelli çocuklar, yaptıkları gösterilerle büyük beğeni topladı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle Özdilek AVM'de muhteşem bir organizasyona imza atıldı. Etkinliğe Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Tahir Büyükakın, Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Dr. Osman Poyraz, çok sayıda engelli ve aileleri katıldı.
 

ALKIŞ TOPLADILAR
Engellilerin neleri başarabildiğinin bir kez daha gösterildiği etkinlikte açıklama yapan Karaosmanoğlu, özürlülerin sosyal hayata daha sık katılabilmeleri ve toplumla bütünleşmeleri için hizmetler yürüttüklerini ifade etti. Birbirinden eğlenceli gösterilerin düzenlendiği etkinlikte engelliler, sergiledikleri performanslarla büyük alkış topladı.
 

SEMA GÖSTERİSİ
Etkinlikte engelli çocuklardan oluşan semazen grubunun gösterileri, herkesi duygulandırdı. Müzik eşliğinde sema gösterisi yapan grup, herkesten bol bol alkış aldı. Etkinlikte ayrıca, Engelsiz Kulaçlar yarışmasının ödül töreni de yapıldı. Engelleri aşıp havuzda kıyasıya yarışan engelliler, madalyalarını Karaosmanoğlu'nun elinden aldı.

 

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ