KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7821 TL
  • 6.5692 TL
  • 7.3319 TL
Kocaeli Zirve
Engelli dernekleri birleşmeli
Engelli dernekleri birleşmeli
Güncel
21 Aralık 2012 Cuma 12:37
  • 1042
  • 0

Engelli dernekleri birleşmeli

Altı Nokta Körler Derneği Başkanı Pınar Çatalkaya, engelliler meclisinin engelli derneklerininin bütünleştirilmesi ve birleştirilmesi için bir araç olduğunu söyledi

Kocaeli Kent Konseyi Engelliler Meclisi Başkanı Mehmet Ata Doğan, meclis yöneticileri Bülent Cengizhan ve Cem Şaylan, Derince Bedensel Engelliler Derneği İsmet Arguç, Kocaeli Otistikli Çocuklar Derneği Başkanı İlkin Kılıçaslan ve Metbolitik Rahatsızlıklar-FKU Derneği Başkanı Nesrin Atar, Altı Nokta Körler Derneği Kocaeli Şubesi'ni ziyaret ederek engellilerin sorunları ve çözümleri konusunda fikir alışverişinde bulundu.

 
KAPIMIZ HERKESE AÇIK
Engelliler meclisi başkanı Mehmet Ata Doğan, “Engelliler meclisi olarak ,engellilerin yararına yapacağımız ve derneklerin yapmak istedikleri projelerde memnuniyetle katkı veririz. Katkı vermek isteyen dernekleri de memnuniyetle dinleriz, kapımız tüm derneklere açık. Amacımız bu kentte yaşayan tüm engellilere faydalı eserler bırakabilmek” dedi. Doğan, engellilerin karşılaştıkları zorlukları en aza indirgemek, hatta yok etmek için sivil toplum kuruluşlarının devamlı iletişim halinde olmalarının gerekliliğine vurgu yaptı. 
 
BÜTÜNLEŞMELİYİZ
Ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getiren Altı Nokta Körler Derneği Başkanı Pınar Çatalkaya ve yönetim kurulu üyesi Engin Aysu da, Kocaeli Kent Konseyi Engelliler Meclisi yeni yönetimine görevlerinde başarı temennisinde bulundu. Kocaeli'deki derneklerin bütünleştirilmesi, birleştirilmesi adına meclisin öneminin büyük olduğunu belirten Çatalkaya, Altı Nokta Körler Derneği olarak yeni yönetim kurulunu oluşturduklarını, amaçlarının görme engelli bireylerin daha eğitimli bir seviyeye getirmek olduğunu söyledi. 
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ