KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8603 TL
  • 6.5681 TL
  • 7.3457 TL
Kocaeli Zirve
MOBESKO açılışına Başbakan davet edilecek
MOBESKO açılışına Başbakan davet edilecek
Güncel
09 Nisan 2010 Cuma 14:46
  • 1193
  • 0

MOBESKO açılışına Başbakan davet edilecek

MOBESKO Yönetim Kurulu Üyeleri, mayıs ayında gerçekleşecek açılışa Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı davet için il başkanı Aygün’e gitti

İzmitli iş adamlarının girişimiyle hayata geçirilen Dayanıklı Tüketim Malları ve Mobilyacılar Toplu İşyeri Yapı Kooperatifi (MOBESKO) üyeleri, AKP İl Başkanı Zeki Aygün`ü makamında ziyaret ederek mayıs ayında yapacakları açılışa davet etti. MOBESKO Yönetim Kurulu Üyeleri ayrıca il başkanı nezdinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan`ı davet etmek istediklerini söyleyerek MOBESKO hakkında Aygün`e bilgi verdi.
 

HEDEF GÜNDE 1000 ZİYARETÇİ
MOBESKO Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Baştürk, kooperatif üye yapısının ağırlıklı olarak İzmit'te faaliyet gösteren mobilya, beyaz eşya ve ev tekstil ürünleri satıcılarından oluştuğunu söyleyerek, proje faaliyete geçtikten sonra günlük 600–1000 ziyaretçi ve günlük 1000 adet araç giriş-çıkışı beklediklerini kaydetti. Baştürk, mağaza, AVM ve cafe-restoranlarda toplam 800 personel istihdam edileceğini belirterek, projenin Türkiye için model bir proje olduğunu söyledi.
 

BAŞBAKAN`A İLETECEK
Aygün ise yatırımların önemine değinerek MOBESKO gibi bir yapılanmanın Kocaeli`de faaliyet göstermesini önemsediklerini söyledi. Aygün, MOBESKO'nun kentin yeni cazibe merkezi olacağına inandıklarını da sözlerine ekleyerek, taleplerini Başbakan Recep Tayip Erdoğan`a ileteceğinin bilgisini verdi. Toplantıya MOBESKO Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Baştürk ve üyeler Mehmet Tabak, Mustafa Tek Doğan, Şenol Başoğul katıldı.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ