KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7285 TL
  • 6.3568 TL
  • 6.9518 TL
Kocaeli Zirve
Hey gidi Tabip Odası hey..!
Hey gidi Tabip Odası hey..!
Güncel
08 Nisan 2010 Perşembe 12:15
  • 1308
  • 16

Hey gidi Tabip Odası hey..!

Yaklaşık 2 bine yakın üyesi bulunan, ilimizin en büyük sivil toplum kuruluşları arasında gösterilen Kocaeli Tabip Odası’nın seçimli olağan kongresi 24 Nisan’da. Ama kongrenin bu tarihte yapılma şansı yok gibi.

Çünkü çoğunluk sağlanması mümkün değil. Bu nedenle Kocaeli Tabip Odası`nda kongre çoğunluğa bakılmaksızın 8 Mayıs`ta, seçimler de bir gün sonra 9 Mayıs`ta yapılacak.
Yapılacak yapılmasına ama Kocaeli Tabip Odası`nda seçime bir ay kala ne ortada bir aday var, ne bir heyecan var, ne de ciddi bir çalışma var.
Oysa geçmiş yıllarda Kocaeli Tabip Odası`nda seçim maratonu aylar öncesinden başlar, ortaya ciddi ciddi adaylar çıkar ve bu adaylar da kendilerini kamuoyuna tanıtmak için günler öncesinden, hatta haftalar öncesinden çalışma yaparlardı.
Kocaeli Tabip Odası`na başkan olmak, yönetimine girmek bile başlı başına prestijli bir işti.
Ama bütün odalarda olduğu gibi Kocaeli Tabip Odası`nda da son yıllarda ciddi bir gerileme, ciddi bir geri gidiş var.
Kocaeli Tabip Odası`nın adeta varlığı ve yokluğu belli değil gibi. Ara sıra Kocaeli Tabip Odası Başkanı eline yazılı bir metin alıp okumasından başka ne yaptığı bir iş var ne de bir etkinliği var.
Bunun en canlı göstergesi de önümüzdeki ay yapılacak olan seçimler.
Kocaeli Tabip Odası eğer etkin ve güçlü bir oda olabilseydi, bugün odanın başkanlığına pek çok kişi talip olurdu.
Şimdi muhtemelen MHP`lilerin de desteklediği, Sağlık Müdürlüğü`nün de itelediği sağ tandaslı bir ekip adaylığını açıklayacak, onların da karşısında yine kendilerine ‘solcu` diyen bir grup liste çıkaracak ve böylece büyük bir aksilik olmazsa sol tandaslı grup seçimi kazanacak ve Kocaeli Tabip Odası arada bir basın açıklaması yapan oda olmaktan öteye geçmeyecek.
Ne diyelim vah Tabip Odası vah.
Varlığı bir dert yokluğu bir dert.

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ