KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7077 TL
  • 6.3054 TL
  • 7.1537 TL
Kocaeli Zirve
Engelliler araçlarına kendileri bakacak
Engelliler araçlarına kendileri bakacak
Güncel
18 Kasım 2009 Çarşamba 14:04
  • 584
  • 0

Engelliler araçlarına kendileri bakacak

Tekerlekli sandalyelerinin bakımlarını yapabilmeleri için verilen eğitime katılan ve başarılı olan engelli vatandaşlara sertifikaları verildi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Avrupa Birliği Leonardo Da Vinci Programı Yenilik Transferi Projesi kapsamında fiziksel engellilere tekerlekli sandalyelerinin bakımlarını yapabilmeleri için “Medikal Ekipmanlara Bakım” eğitimi verdi. Belde A.Ş.`ye bağlı Gülen Yüzler Engelliler Mesleki Rehabilitasyon Merkezi`nde verilen eğitim sonucunda kursu başarıyla tamamlayanlara sertifikaları takdim edildi.
 

UZMAN EKİP TARAFINDAN
İŞKUR İl Müdürlüğü aracılığıyla belirlenen 14 kursiyer, engelli araçları konusunda uzman şirket olan Tagem Kopisan koordinatörlüğünde Sakarya Üniversitesi öğretim görevlisi Yrd. Doç. Dr. Yavuz Soydan öncülüğünde oluşturulan uzman eğitimci kadrodan eğitim aldı. 13 gün süren eğitimde fiziksel engelli kursiyerlere, yardımcı araçların tasarımı, geliştirilmesi, imalatı, seçimi, kullanımı ve testleri konularında uygulamalı bilgiler verildi. Engelli kursiyerlerin her türlü ihtiyaçları Büyükşehir tarafından karşılandı.

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ