KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7314 TL
  • 6.3363 TL
  • 7.1357 TL
Kocaeli Zirve
Engelliler kermes açtı
Engelliler kermes açtı
Güncel
13 Aralık 2011 Salı 11:29
  • 692
  • 0

Engelliler kermes açtı

Kocaeli Bedensel Engelliler ile Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Kadın Kolları tarafından düzenlenen kermes dün Sanat Sokağı’nda açıldı

Kocaeli Bedensel Engelliler ile Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Kadın Kolları dün Sanat Sokağı`nda kermes açtı. Kermes, yarın akşama kadar açık olacak. Derneğin kadın kolları başkanı Saadet Koçyiğit ve başkan yardımcısı Nilgün Albayrak Söylemez önderliğinde düzenlenen kermeste, dernek üyesi engellilerin ürettiği el işi çalışmalar beğeniye ve satışa sunuldu.
 

ENGELLİLERİN ÜRÜNLERİ
Kermesin açılışına dernek başkanı İsmet Arguç, yönetim kurulu üyeleri Mustafa Çiftçioğlu, Hüsmen Demir, CHP Derince İlçe Kadın Kolları Başkanı Nurdan Kaymak ve diğer engelli derneklerinin yöneticileri katıldı. Arguç yaptığı konuşmada, asıl amacın engellilerin de üretebildiğini göstermek olduğunu söyledi. 3 gün boyunca açık kalacak olan sergide ürünler 1 TL ile 100 TL arasında fiyatlarla satışa sunuluyor.
 

YEREL YÖNETİMLER BİLSİN
Engellilerin sorunlarına da dağinen Arguç, “Özürlülere yönelik ayrımcı uygulamalar oldukça eskilere dayanmaktadır. Toplum içerisindeki eşitsiz uygulamalar tarihsel bir olgudur. Özürlünün karşılaştığı engelin temelinde, sahip olunan özür değil, özrün yarattığı farklılığı bahane eden toplumun, özürlüye karşı geliştirdiği engelleyici tutumlar yatmaktadır. 2012 yılında yasal haklarımızı kullanacağımızı yerel yönetimlerin bilmesini istiyoruz” dedi.
 

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ