KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7633 TL
  • 6.5625 TL
  • 7.3458 TL
Kocaeli Zirve
Engellilerden müzik ziyafeti
Engellilerden müzik ziyafeti
Güncel
28 Kasım 2012 Çarşamba 10:17
  • 694
  • 1

Engellilerden müzik ziyafeti

Koç Holding’in ‘Ülkem İçin Engel Tanımıyorum’ projesi kapsamında engelli Türk ve İngiliz müzisyenler müzik ziyafeti verdi

Ford Otosan ve AYDER işbirliğiyle, Koç Holding`in ‘Ülkem İçin Engel Tanımıyorum` projesi kapsamında düzenlenen konserde, Social Inclusion Band ve İngiltere`den gelen Fish Police grubu, yaptıkları müzikle izleyicilere ‘engel tanımadıklarını` bir kez daha gösterdi. Vehbi Koç Vakfı Ford Otosan Kültür ve Sosyal Yaşam Merkezi`nde düzenlenen ve Koç Holding, Ford Otosan, AYDER yöneticileri, yerel yöneticiler ile yerel sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin katıldığı gece, grupların ayakta alkışlanmasıyla son buldu. 

 
SANATIN GÜCÜ
Dünyanın çeşitli ülkelerinden toplumsal duyarlılığa sahip sanatçıları bir araya getirerek toplumsal değişim yaratmak hedefiyle yola çıkan Social Inclusion Band, Düşler Akademisi Projesi`nin müzik atölyelerinden mezun olan engelli gençler ve gönüllü müzisyenlerden oluşuyor. Sanatın gücüyle engel tanımaksızın tüm bireyleri hayata dahil etmeyi amaçlayan Social Inclusion Band, bugüne kadar yerli yabancı pek çok sanatçıyı engelli gençlerle de bir araya getirdi. 
 
MUHTEŞEM GECE
Vehbi Koç Vakfı Ford Otosan Kültür ve Sosyal Yaşam Merkezi`nde düzenlenen konser; yenilikçi projelerle engelli sorunlarına alternatif çözümler üretmek, bu bireylerin sosyal hayata tam ve eşit katılımına destek vermek amacıyla çalışmalar yürüten AYDER tarafından organize edildi. British Council ise İngiliz grubun Türkiye`ye gelmesini sağlayarak geceye destek oldu. Grubu dinleyen müzik severler muhteşem bir gece geçirmenin tadına vardı. 
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ