KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7880 TL
  • 6.4414 TL
  • 7.4606 TL
Kocaeli Zirve
Engelsiz bir yaşam istediler
Engelsiz bir yaşam istediler
Güncel
03 Aralık 2009 Perşembe 13:48
  • 1065
  • 0

Engelsiz bir yaşam istediler

Gölcük Engelliler Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği’nin Dünya Engelliler Günü kutlamaları kapsamında açtığı resim sergisinde işitme engelli ressam Ertan Ersöz, engelli olmanın dünyaya küsmek anlamına gelmediğini vurguladı

Dünya Engelliler Günü kutlamaları kapsamında, Gölcük Belediyesi Kültür Sanat Merkezi Sanat Galerisi`nde tertip edilen işitme engelli ressam Ertan Ersöz`ün resim sergisi ve resepsiyonu yoğun ilgi ve katılımla gerçekleştirildi. Açılışta, Gölcük Kaymakamı Mustafa Pekdemir ve eşi Gülay Pekdemir, Gölcük Belediye Başkan Vekili İsmail Gençdemir, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş`in eşi Feriha Ellibeş, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Danışmanı Nermin Tol, İlçe Emniyet Müdürü İsa Bişiren, kaymakamlık yazı işleri müdürü Lütfü Yılmaz, kaymakamlık vakıf müdürü Fikret Ormancıoğlu, belediye başkan yardımcısı İbrahim Tektaş, ilçe milli eğitim şube müdürü Murat Yavuz, Gölcük Belediyesi Kadınlar Meclisi Başkanı Nurten Turnalı ve yönetim kurulu üyeleri, Engelliler Dernek Başkanı Emine Cebeci ve derneğe kayıtlı üyeler ile aileleri katıldı.
 

ENGELSİZ BİR YAŞAM İSTEDİLER
Resim sergisi açılışı öncesi kısa bir konuşma yapan Gölcük Engelliler Dernek Başkanı Emine Cebeci, engelsiz bir yaşam istediklerini belirterek, “Bizler sizin gibi olamayız ama unutmayalım ki diğer herkes yarın birer engelli olmaya adaydır. Dünya Engelliler Günü`nde davetimizi kırmayarak böylesine anlamlı bir günde yanımızda olarak, eserleriyle bizleri destekleyen işitme engelli dostumuz ressam Ertan Ersöz`e ve tüm davetlilere katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum” dedi. Cebeci`nin konuşmasının ardından Gölcük Kaymakamı Mustafa Pekdemir ve eşi Gülay Pekdemir, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş`in eşi Feriha Ellibeş, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Danışmanı Nermin Tol ve işitme engelli ressam Ertan Ersöz açılış kurdelesini gezerek, sergiyi geziye sundu.
 

PEKDEMİR`E JEST
İşitme engelli ressam Ertan Ersöz, tercüman aracılığıyla eserleri hakkında bilgiler vererek, engelli olmanın hayata küsmek anlamına gelmediğini söyledi. Ersöz ayrıca Gölcük Kaymakamı Mustafa Pekdemir`in resmini 5 dakikada çizerek hediye etti. Kaymakam Pekdemir bu anlamlı hediye için teşekkür ederek, çok mutlu olduğunu belirtti. Ayrıca Gölcük Belediye Başkan Vekili İsmail Gençdemir, günün anısına ressam Ertan Ersöz`e Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş`in selamını ileterek, günün anısına plaket takdim etti. Resim sergisinin gezilmesi sonrasında tüm davetliler resepsiyona iştirak etti. Sergi içerisinde ayrıca dernek üyelerinin yaptığı çeşitli takı tasarım, çiçek, çeyizlik ürünlerden oluşan el sanatları eserleri de beğeniye sunuldu.

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ