KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Ergin Alşan 4’ncü kez güven tazeledi
Ergin Alşan 4’ncü kez güven tazeledi
Güncel
18 Ekim 2009 Pazar 17:36
  • 1532
  • 0

Ergin Alşan 4’ncü kez güven tazeledi

Derbent’teki KOÜ Uygulama Oteli’nde iki gündür devam eden Selüloz-İş Sendikası’nın 17. olağan kongresini 4. kez Ergin Alşan kazandı

Mevcut Başkan Ergin Alşan ile Aydın Parlakkılıç`ın yarıştığı, Türk-İş Genel Başkanı Mustafa Kumlu ve genel merkez yöneticilerinin de katıldığı Selüloz-İş Genel Merkezi`nin kongresinin ilk günü sert tartışmalara sahne olmuştu. Kongrenin birinci günü konuşmalar yapıldıktan sonra başkan adaylarının listeleri belirlenmişti. Selüloz-İş Sendikası`nın oylamasında bir delege gelmeyince toplam 205 delege Ergin Alşan ve İstanbul şube başkanı Aydın Parlakkılıç`ın çıkarttığı listeler için oy kullandı.
 

1 DELEGE İÇİN 5 SAAT BEKLEDİLER
Sabah erken başlayan oylamada sendikanın örgütlü olduğu iş kollarındaki 205 delege saat 12.00`ye kadar oylarını kullandı. Kongreye gelmeyen tek delege olan Çorum`dan Selahattin Büyükeğribey, iş kazası geçirdiği için kongreye katılamadı. Mazerette bildirmeyen Büyükeğribey`in gelme itimali düşünülerek yasa gereği sandıklar 17.00`ye kadar bekletildi. Oy kullanan Kocaeli`nin 37 delegesi içinde Seka`nın delegesi yoktu.
 

ERGİN ALŞAN KAZANDI
Yapılan oylamada bir delege geçirdiği iş kazası sonucu gelmeyince 2005 delege oy kullandı. Oylama sonucunda mevcut genel başkan Ergin Alşan`a 114 oy, diğer aday Aydın Parlakkılıç`a 89 oy çıktı. 2 oyda boş kullanıldı. Ergin Alşan  seçim zaferiyle sendika genel başkanlığına 4`ncü dönem seçilmiş oldu.


ERGİN ALŞAN`IN KAZANAN LİSTESİ  

Ergin Aşlan (Genel başkan), Hüseyin Canbal (Genel başkan vekili TİS ve mali işler), İlhan Aktaş (Genel başkan vekili eğitim ve teşk., sor.)
Denetim Kurulu: Murat Yürük, Salih Mavili, İbrahim Karaman
Disiplin Kurulu: Ali İlkin, Ebubekir Kayıhan, Rüştü Karaman,
Türk-İş delegeleri: Ergin Alşan, Hüseyin Canbal, İlhan Aktaş, Halit Şahin.


AYDIN PARLAKKILIÇ`IN KAYBEDEN LİSTESİ  

Aydın Parlakkılıç (Genel başkan , Osman Doğdaş (Genel başkan vekili, TİS ve mali işler), Şerif Boğaz (Genel başkan vekili, eğitim ve teşk. sor.),
Denetim kurulu: Kamil Arda, Ferhat Aydınoğlu, Hasan Hüseyin Tatlı,
(Disiplin Kurulu): Tevfik Fikret Ataç, Zafer Tiryaki, Nuri Şener,
Türk-İş Delegeleri: Aydın Parlakkılıç, Şerif Boğaz, Osman Doğdaş, Kemal Yıldırım.


 

 


 
 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ