KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.3606 TL
  • 6.1109 TL
  • 6.9426 TL
Kocaeli Zirve
Ergüney görevi DEVRALDI
Ergüney görevi DEVRALDI
Güncel
22 Kasım 2017 Çarşamba 15:39
  • 991
  • 0

Ergüney görevi DEVRALDI

İl Sağlık Müdürlüğü’ne atanan Şenol Ergüney, dün gerçekleşen törenle görevi Mürsel Durmaz’dan devraldı.

Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Şenol Ergüney, İl Sağlık Müdürlüğü görevini devraldı. Sağlıkta dönüşüm projesi kapsamında İl Sağlık Müdürlüğü üç ana müdürlüğe bölünmesinin ardından yaşanan sıkıntıların ortadan kalkması için 2 ay önce çıkartılan KHK ile sağlık alanındaki müdürlükler yeniden tek çatı altında toplandı. İl Sağlık Müdürlüğü, Kamu Hastaneler Genel Sekreterliği ve İl Halk Sağlığı Müdürlüğü olarak 3 müdürlük adı altında hizmet veren sağlık alanı yeniden İl Sağlık Müdürlüğü adı altında toplandı. Ergüney, dün yapılan devir teslim töreniyle görevi İl Sağlık Müdürü Mürsel Durmaz’dan devraldı.Ergüney, Kocaeli’de görev yapmanın kendisi için çok önemli bir görev olduğunu dile getirdi.

 

BİRÇOK PROJEMİZ VAR

Ergüney, birçok projeleri olduğunu belirterek “Görevi en iyi şekilde yerine getirmek içi elimizden geleni yapacağız. Kocaeli’de son 15 yıldır sağlık yönetimi çok uyumlu oldu. Sorumluluğu yüksek bir görev. Kurumlar arasında sinerji gerekiyor. 10 bine yakın personeli olan bir kurum. Geçmişten gelen tecrübelerimizi ve bizden önceki arkadaşlarımızın öneri ve bilgi birileri ile çalışacağız. Müdürlüğümüzün başarılı çalışmalarından dolayı kurumsal bir bilgi birikimi de var. Bunların ışığında elimizden geleni yapacağız. Birçok projemiz var. Önümüzdeki aylarda çalışmaları tek tek açıklayacağız” dedi.

 

5 BAŞKANLIK OLACAK

İl Sağlık Müdürlüğü’nün altında 5 başkanlığın olacağını dile getiren Ergüney,“Mevcut kadrodan ve dışarıda atamalar olacak. Liyakate dikkat edeceğiz. Sahada olacağız. Personel ile iletişim kanalları oluşturacağız. Onların önerilerini de alacağız. İl Sağlık Müdürlüğü’nün altında 5 başkanlık olacak. Bunların altında 9 başkan yardımcısı olacak. Bunun dışında bazı başkanlıklarda iki olmak üzere 9 uzman olacak. Uzmanların altında da memurlar olacak. İlçelerde ilçe sağlık müdürü olacak, bunlarda bizim temsilcilerimiz olacak. Hastane başhekimleri, müdür ve müdür yardımcıları olacak. Herkes 2 ya da 3 yıl sözleşmeli olacak” şeklinde konuştu.

 

DAHA GÜÇLÜ BİR YAPI OLACAK

Görevini Şenol Ergüney’e devreden Dr. Mürsel Durmaz ise: “Kocaeli’nin kendine ait dinamiği var. Kocaeli her zaman 2-3 adım ilerdedir. Gelinen noktada insan faktörü önemlidir. Burada büyük ahenk vardı. 3 müdürlük gibi olmadı. Hiç kimse birbirini kırmadı. Şehrimizin çok büyük artısıdır. Bundan sonra güçler birleştirilerek daha da güçlü bir yapı olacak. Kocaeli’yi tanıyan birinin atanması çok kıymetli. Dışarıdan atama olması iyi olmazdı” diye konuştu.

 

DİĞER HABERLER

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

ANKET

Twitter

KENT REHBERİ