KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Ermeni Yasa Tasarısı’na ziraatçılardan tepki
Ermeni Yasa Tasarısı’na ziraatçılardan tepki
Güncel
24 Aralık 2011 Cumartesi 18:49
  • 755
  • 0

Ermeni Yasa Tasarısı’na ziraatçılardan tepki

Gebze Ziraat Odası Başkanı Ersan Çınar, Fransa’nın ‘soykırım’ kararına tepki olarak her türlü eylemi destekleyeceklerini söyledi

Gebze Ziraat Odası Başkanı Ersan Çınar, Fransa parlamentosundan çıkan Ermeni Yasa Tasarısı ile ilgili basın toplantısı düzenledi. Yasaya sert tepki gösteren oda başkanı Çınar, “1915 olaylarıyla ilgili Ermeni iddialarını reddetmenin suç sayılmasını öngören yasa teklifinin Fransa parlamentosunda kabul edilmesinin hiçbir haklı gerekçesi bulunmamaktadır” dedi.

 

 

ÇIKAR İÇİN
Çınar, “Hiçbir tarihi gerçeği yansıtmayan bu karar, tamamen politik gerekçelere dayanmaktadır. Geçmişte Osmanlı devleti, bugün de Türkiye, çeşitli entrikaların çevrildiği bir alan olmuştur. sömürgeci devletler, bu entrikalarında yüzlerce yıldır Türklerle dostça yaşayan Ermenileri kullanmışlardır. Ermeni toplumu üzerinden siyasi ve ekonomik çıkar sağlamaya çalışan ülkeler bulunmaktadır.

 

 

KINIYORUZ
Gerçekte tarihçilere bırakılması gereken bu konular, siyasetçilerin elinde çıkar aracı haline dönüştürülmektedir. Ermeniler`i kullanan Fransa, dünya kamuoyunu bu konuda ikna etmek için yoğun bir propaganda faaliyetine girdi. Bizler Gebze Ziraat Odası Meclisi ve Türk çiftçisi olarak bu kararı kınıyor ve alınacak her türlü eylem ile yaptırıma katkı sağlayacağımızı ilan ediyoruz” dedi.

 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ