KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7285 TL
  • 6.3568 TL
  • 6.9518 TL
Kocaeli Zirve
Önce kesip sonra ağaçlandıracaklar
Önce kesip sonra ağaçlandıracaklar
Güncel
14 Nisan 2010 Çarşamba 11:39
  • 821
  • 0

Önce kesip sonra ağaçlandıracaklar

GOSB ışıkları karşısında bulunan ormandaki ağaçlar, Gebze Orman İşletme Şefliği tarafından kesilerek yeniden ağaçlandırılıyor.

Gebze Organize Sanayi Bölgesi ışıkları karşısında bulunan ormandaki ağaçlar, Gebze Orman İşletme Şefliği tarafından kesilerek yeniden ağaçlandırılıyor. Yaklaşık 3 bin adet ağacı kesen orman şefliği resmen katliam gibi yenilik yapıyor.


3 BİN AĞAÇ KESİLECEK
Gebze Organize Sanayi Bölgesi tarafındaki ormanlık alanda kesilecek olan yaklaşık 3 bin adet ağacın yerine 6.500 adet çevreye en fazla duyarlı ve dayanıklı selvi, sedef ve fıstık çamı dikileceği söyleniyor. Gebze Orman İşletme Şefliği tarafından ihale yolu ile müteahhit bir firmaya verilen ormanın kesim işlerinde yaklaşık 3 bin adet eski ağaç kesileceği öğrenildi. Konu ile ilgili bilgi veren Gebze Orman İşletme Şefi Necdet Balcı, kesilen eski 3 bin ağacın yerine çevreye daha duyarlı ve dayanıklı olan, aynı zamanda çevreye hoş bir görüntü katan ağaçların dikileceğini söyledi. 13 hektar üzerinde bulunan 3 bin eski ağacın çevre kirliliği yaptığını öne süren Gebze Orman Şefi Balcı, ağaçların yaşlarının fazla olduğu ve kendi bünyesinde oluşan böceklerin çevrede bulunan diğer ağaçlara ve çevreye zarar verdiğini söyledi.


‘YERİNE YENİLERİNİ DİKECEĞİZ`

Ağaçların çevreye zarar vermemesi için kestiklerini söyleyen Gebze Orman İşletme Şefi Necdet Balcı, “Kesilen eski ağaçların yerine çevreye daha duyarlı ve dayanıklı ağaçlar dikeceğiz. Dikeceğimiz yeni ağaçlar fidanlığımızda hazır. Bu alanda kesilen ağaçların yerine 6500 ağaç dikeceğiz. Bu ormanlık alanda kesim yapmak için Orman Bölge Müdürlüğü`nden onay aldık. Bu ormanlık alanda eski ağaçlar kesildikten sonra seneye bu zamanlar diğer ağaçlarımızın dikimi de bitecek. Yeni ağaçlarımızın dikimini gerçekleştirdikten sonra çevreye daha güzel bir görüntü katacak” dedi.
 

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ