KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.3606 TL
  • 6.1109 TL
  • 6.9426 TL
Kocaeli Zirve
Ertorun’dan 24 Kasım mesajı
Ertorun’dan 24 Kasım mesajı
Güncel
24 Kasım 2017 Cuma 11:35
  • 789
  • 0

Ertorun’dan 24 Kasım mesajı

Ülkücü İşçiler Derneği Marmara Bölge Bakan Yardımcısı Kocaeli İl Başkanı Okan Ertorun 24 Kasım öğretmenler günü sebebiyle yazılı açıklamarda bulundu

Okan Ertorun, öğretmenliğin en saygın meslek olduğunu ifade ederek şu şekilde konuştu;

 

Öğretmenlik insanlık tarihinin en anlamlı, en saygın, sorumluluğu en fazla mesleğidir.

Ürünü insan olan, gelecek nesillerin yetiştirilmesinde en önemli görevi üstlenen, kutsal bir vazifeyi yerine getiren kişilerdir öğretmenler.

Öğretmenlik mesleğinin ne kadar şerefli ve değerli bir meslek olduğunu Büyük Önder Atatürk, “Dünyanın her tarafında öğretmenler, insan topluluğunun en fedakar ve muhterem unsurlarıdır.” diyerek belirtmiştir.

Öğretmenler sadece belirli bir zamanın değil dünün, bugünün ve yarının sahipleridir. Öğretmenlik sadece abece öğreten, işlem yaptıran, sınıf geçiren ya da bırakan bir iş değildir.

 

Öğretmenlik insana şekil veren, kişilik kazandıran, bireylerinsosyalleşmesini sağlayan bir meslektir. Bu açıdanbaktığımızda öğretmenlerin her nesli yetiştiren kişilerolduğunu söylemek mümkündür.

Bu yönü ile de BaşöğretmenAtatürk’ün “Yeni Nesil Sizlerin Eseri Olacaktır” diyerekonlara yüklediği görevi yerine getirmektedirler. Bu denli kutsal ve zor bir mesleği yerine getirenöğretmenlerimizin yaşadıkları sıkıntıların, elde edemediklerihakların bilincinde ve hassasiyetindeyiz.

Refah düzeyi yüksek, özlük haklarını en üst seviyede elde etmiş, sosyal açıdan gelişmiş öğretmenlerin ülke kalkınmasında daha etkin bir rol üstlenebileceğine olan inancımız tamdır. Ülkücü İşçiler Derneği olarak her zaman her koşuldaöğretmenlerimizin yanında olduk ve olmaya devam edeceğiz. Bütün öğretmelerimizin “DİK BAŞ, TOK KARIN, MUTLU YARIN” lara ulaşabilmesi ümidi ile öğretmenler gününü kutluyorum.

 

 Ülkücü İşçiler Derneği Marmara Bölge Bakan Yardımcısı Kocaeli İl Başkanı OKAN ERTORUN

DİĞER HABERLER

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

ANKET

Twitter

KENT REHBERİ