KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.6502 TL
  • 6.3550 TL
  • 7.0801 TL
Kocaeli Zirve
Eş cinayetine müebbet
Eş cinayetine müebbet
Güncel
29 Kasım 2012 Perşembe 12:21
  • 5016
  • 1

Eş cinayetine müebbet

Gölcük'te sevgilisi olduğu iddia edilen 17 yaşındaki Y.K. ile kocasını öldüren Serpil Ölmez müebbet hapis cezasına çarptırıldı

Gölcük'te geçtiğimiz yıl Serpil Ölmez ve sevgilisi olduğu iddia edilen 17 yaşındaki Y.K., iddialara göre plan yaparak Serpil Ölmez'in eşi İlker Ölmez'i evde bıçaklayarak öldürmüştü. Cinayet davasının son duruşmasında karar çıktı. Planlayarak adam öldürmek suçundan Serpil Ölmez hakkında müebbbet, 17 yaşındaki Y.K. hakkında ise 15 yıl hapis cezası verildi.  


MARDİN`DE YAKALANDI
Geçtiğimiz Aralık ayında Gölcük ilçesi Dumlupınar Mahallesi Preveze Caddesi üzerinde otran Serpil Ölmez ve sevgilisi olduğu iddia edilen 17 yaşındaki Y.K., plan yaparak Serpil Ölmez`in eşi İlker Ölmez`i öldürmüştü. Cesetle birkaç gün aynı evde kalan sevgililer, daha sonra ise evdeki eşyaları satarak kaçmak istemiş ancak Mardin`de postanede polis ekipleri tarafından yakalanmıştı.


PSİKOLOJİK GELGİTLER
Çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklanan sanıkların Kocaeli 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam eden cinayet davasının duruşmasına Serpil Ölmez, avukatı Emrah Toker, Y.K. ve avukatı Okan Mikyas katıldı. Duruşmada konuşan cinayet tutuklusu Serpil Ölmez geçtiğimiz duruşmada itiraf ettiği cinayet hakkında psikolojik olarak gelgitler yaşadığını söylemişti.


TUZAĞA DÜŞÜRDÜ
Ölmez, davanın duruşmasında önceki duruşmadaki beyanlarını kabul etmediğini söyledi. 17 yaşındaki Y.K. ise öldürülen İlker Ölmez'in yakınlarına başsağlığı dileyerek, Ölmez'in kendisini tuzağa düşürdüğünü söyledi ve bu nedenle suçu işlediğini ifade etti. Cumhuriyet savcısı da verdiği mütalaasında sanıkların kanunun gereği maddesince cezalandırılmasını istedi. 


PİŞMAN OLMUŞLAR
Eş cinayetinin son davasının görüldüğü duruşmada sanıkların son sözleri soruldu. Eşini sevgilisiyle birlikte öldürüldüğü iddia edilen Serpil Ölmez, olaya karıştığı için pişman olduğunu söylerken, Y.K. ise suçu üstlendiği için pişman olduğunu belirtti. Mahkeme heyeti sanık Serpil Ölmez`e ilk olarak Y.K.'yı azmettirici olarak kullandığı için ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verdi. 


SEVGİLİYE 15 YIL
Ardından cinayeti tasarlama koşulları bulunmadığından ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası müebbet hapis cezasına çevrildi. Diğer sanık Y.K. ise İlker Ölmez'i kasten öldürdüğünün anlaşıldığı için müebbet hapis cezası ile cezalandırılmasına karar verildi. Ancak yine tasarlama koşulları oluşmadığı ve sanığın 17 yaşında olması gözönünde tutularak sanık Y.K., 15 yıl hapis cezasına çarptırıldı.     

 

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ