KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7821 TL
  • 6.5692 TL
  • 7.3319 TL
Kocaeli Zirve
Çiçeğiniz ve pastanızdan sonra, yakında yüzüğünüz de kapınızda
Çiçeğiniz ve pastanızdan sonra, yakında yüzüğünüz de kapınızda
Yaşam
10 Nisan 2010 Cumartesi 12:27
  • 1280
  • 2

Çiçeğiniz ve pastanızdan sonra, yakında yüzüğünüz de kapınızda

Kocaeli’nin tabelasız çiçekçisi Şehir Çiçekçilik sadece çiçeğinizi değil, pastanızı da getiriyor. Hatta çok yakınca yüzükleriniz de şehir Çiçekçilik’ten olacak

Bakmayın tabelasız olduğuna, aslında bir adı var tabii: Şehir Çiçekçilik. Farklıdır Şehir Çiçekçilik. Tabelasız olması da farklılığından. Tabelası olmamasına rağmen yeri çok kolay bulunur. Fethiye Caddesi`nin karşısında, sol üst köşedeki çiçekçi. Eminim herkes hatırlamıştır şimdi. Gerek çiçekleri, gerek sunumu, gerekse kalitesiyle farklılığını ortaya koyan, Yusuf Arslan`ın sahibi olduğu Şehir Çiçekçilik, fark yaratmaya devam ediyor.

MUHASEBECİYDİ ÇİÇEKÇİ OLDU

Yaklaşık 8 aydır internet üzerinden sipariş alan Arslan, ‘`Madem çiçek götürüyoruz, yanında pasta da götürelim” diyerek, hem çiçeğinizi sevdiğiniz kişiye ulaştırıyor hem de katılamadığınız doğum günü ya da özel günlere sizin için pasta götürüyor. Sürekli farklı olmak isteyen Yusuf Arslan`dan, Kocaeli`de görülmemiş olan pasta-çiçek konseptini anlatmasını istedik. Bu sohbet esnasında öğendik ki Arslan, bir çiçekçinin muhasebe departmanında çalışırken, çiçekçi oluvermiş. 18 yaşında çiçeklerle tanışan Arslan, 1994 yılında Şehir Çiçekçilik`i açarak Kocaeli halkına hizmet vermeye başlamış.

İLKLERİN ÇİÇEKÇİSİ

Zamanla Kocaeli`nin en gözde çiçekçilerinden biri haline gelen Arslan, geldiği konumu şu sözlerle anlattı:  “Çiçekçiliği en ince detaylarına  kadar öğrenmek için İstanbul`dan bir çiçek ustası getirdim ve bir süre onunla birlikte çalıştım. Hatta o dönemde bana ‘`Deli  misin? Ne gerek var`` diyorlardı ama işin en iyisini yapmak için bu gerekli diye düşündüm. Bizim yaptığımız çiçekler ve kullandığımız malzemeler farklı. Bu yüzden, insanlar bizi tercih ediyor. Mesela güllerimiz ve orkidelerimiz ithal. Birkaç yıl önce kimsede orkide yokken, ben orkide satıyordum. Aynı zamanda İzmit`te ilk aranjmanı yapan da benim.”

İNTERNET ÜZERİNDEN SİPARİŞ

Değişimi sevdiğini ve çağa ayak uydurmanın gerekli olduğunu söyleyen Yusuf Arslan, yaklaşık 8 ay önce bir internet sayfası açarak müşterilerinin buradan da çiçek siparişi vermesini sağladı. Şehir Çiçekçiliğin internet sayfasına bakmanızı tavsiye etmeden geçemeyeceğim, çünkü gerçekten çok güzel hazırlanmış bir sayfa, her şey elinizin altında. Şunu da söylemek istiyorum, internet sayfasındaki çiçeklerin fotoğraflarını da Yusuf Arslan kendisi çekiyor. İnternet sayfasını açmaya nasıl karar verdiğini anlatan Arslan, “Her gün Fethiye Caddesi`nde binlerce insan yürüyor ama biz internetten daha fazla kişiye ulaşacağımız düşündük ve  internet sitesini kurduk. Çünkü internette dolaşan insan sayısı Fethiye Caddesi`nde dolaşan insan sayısından fazlaydı” dedi.

GELSİN PASTALAR

Şehir Çiçekçilik`te ilkler bununla bitmiyor. Yepyeni bir konseptle, müşterilerine daha geniş kapsamlı hizmet vermek isteyen Arslan, “Madem çiçek götürüyoruz. O zaman yanında bir de pasta götürelim” diyerek Kocaeli`de benzeri olmayan bu hizmetle yine zirveye oturdu. ‘‘Kaliteli çiçekçinin pastası da kaliteli olur` diyerek, Hoşgör Pastaneleriyle anlaştı. Yani çiçeğiniz gibi pastanız da kaliteli. Pastanızı internetten seçiyor, doğum gününe gidemediğiniz çocuğunuz ya da pastayı çok seven sevgiliniz için siparişi veriyor ve ödemenizi de kredi kartıyla yapıyorsunuz.

 

YÜZÜKLERİNİZ DE ŞEHİR ÇİÇEKÇİLİK`TEN

Şehir Çiçekçilik, 8 aydır başladığı çiçek ve pasta ikilisine pek yakında çikolata ve altın yüzük de ekleyecek. Sevgilisine ya da eşine çiçek göndermek isteyen beyler arzu ederlerse, Şehir Çiçekçilik onlar adına, çiçekle birlikte yüzük de götürecek. Arslan, altın yüzük konseptini şöyle anlattı: “Müşterimiz internet sayfamızdan yüzüğü beğenecek. Biz yüzüğü sahibine götüreceğiz. Alacak kişinin beğenmemesi halinde, verdiğimiz değiştirme kartıyla gidip  yüzüğü değiştirebilecekler. Yani sakınca doğuracak herhangi bir durum yok. Aynı zamanda, yurtdışı ya da şehir dışında olduğu için sünnet ve düğün merasimlerine katılamayanları da düşünerek, cumhuriyet altını siparişi de almaya başlayacağız.

HEDEF ŞEHİR DIŞI

Aslında benim hedefim, özellikle şehir dışında ve yurt dışında olanları çekebilmek. İnsanlar şehir dışında olduklarında, bize çiçek ve altın siparişlerini versinler, biz yerine ulaştıralım. İnternet üzerinden çiçek ve pasta siparişine başladığım günden beri Rusya`dan ve Amerika`dan müşterilerim oldu.”
Yusuf Arslan, benzerleri arasında farkını ortaya koyan Şehir Çiçekçilik`in hizmetlerini anlattıktan sonra, çiçek alınacağı zaman nelere dikkat edilmesi gerektiğini anlattı. Arslan, “Çiçek çok estetik bir şey ve bu yüzden çiçek alırken gideceği yere uygun olmasına dikkat etmeliyiz. Aldığımız çiçek göz zevkimize hitap etmeli” dedi.

Şehir Çiçekçilik`te fiyatlar şöyle;

Kazablanka: 15 TL
Starliçe: 15 TL
Frezya (demet): 20-30 TL
Aranjmanlar: 40 ve üzeri
Orkide (dal): 100 TL
Güller (İthal): 10 TL
Güller (yerli ): 5 TL

 

İletişim :

Şehir Çiçekçilik
İnönü Cad. No: 81 PK.41100
İzmit/KOCAELİ
Tel: 0262.322 39 38 – 321 78 01
İnternet adresi: www.sehircicekcilik.com.tr

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ