KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.6871 TL
  • 6.3796 TL
  • 7.0960 TL
Kocaeli Zirve
Eşi için sergi açtı
Eşi için sergi açtı
Güncel
16 Kasım 2012 Cuma 09:37
  • 1489
  • 0

Eşi için sergi açtı

Emekli resim öğretmeni Fikriye Bayraktar, ölen eşi Osman Aslandere’ye ithaf ettiği resim ve heykel sergisini önceki akşam açtı
İzmit`te 20 yıl boyunca öğretmenlik yaptıktan sonra emekliye ayrılan Fikriye Bayraktar, rahmetli olan eşi Osman Aslandere ile birlikte yaptığı resim ve heykel çalışmalarından oluşan “1 Gün” adlı sergisini Kocaeli Yüksek Öğrenim Derneği`nin desteğiyle İzmit Tarihi Tren Garı Binası`nda önceki akşam açtı. 
 
SEVİM TOPACA DA KATILDI
Serginin açılışına Kocaeli Valisi Ercan Topaca`nın eşi Sevim Topaca, İl Kültür ve Turizm Müdürü Adnan Zamburkan, KYÖD Başkanı Haşmet Belen, CHP İl Kadın Kolları Başkanı Sevim Özen, CHP Kadın Kolları MYK Üyesi Hamiyet Göksu ve çok sayıda davetli katıldı. Davetliler, serginin açılış kurdelesini birlikte kesti.
 
29 KASIM`A KADAR AÇIK
Fikriye Bayraktar`ın, eşi Osman Aslandere ile birlikte yaptığı akrilik, suluboya, yağlı boya, kolaj ve heykellerden oluşan sergi 40 parça üründen oluşuyor. 29 Kasım`a kadar açık kalacak sergi 10.00- 18.00 saatleri arasında gezilebilecek. Sergide ayrıca tabloları satın almak isteyen sanatseverlere satış da yapılacak.
 
GELİRİN YARISI BURS FONUNA
Sergiden elde edilen gelirin bir kısmı Fikriye Bayraktar tarafından KYÖD Burs Fonu`na bağışlanacak. Her yıl onlarca öğrenciye burs veren KYÖD bu yıl da 100 üniversite öğrencisine burs veriyor. KYÖD, 10 ay boyunca öğrenci başına 100 TL yatırıyor. Kocaeli`de kültür-sanat konusunda önemli bir boşluğu dolduran KYÖD, faaliyetleriyle eğitim, kültür ve sanat camiasına büyük katkılar sağlıyor. 

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ