KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.5959 TL
  • 6.2126 TL
  • 6.7892 TL
Kocaeli Zirve
Hayatı Kur'an’laşan insanlardan olun
Hayatı Kur'an’laşan insanlardan olun
Güncel
17 Nisan 2010 Cumartesi 14:14
  • 1103
  • 0

Hayatı Kur'an’laşan insanlardan olun

Kutlu Doğum Haftası etkinliklerinde konuşan Kartepe İlçe Müftüsü İsmail Gülşen, Kartepeliler’e seslenerek “Hayatı Kur’an’laşan insanlardan olun” dedi

Kutlu Doğum Haftası, Kartepe İlçe Müftülüğü tarafından düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı. Kutlamalar kapsamında ilk etkinlik Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi. Programda konuşan Kartepe Müftüsü İsmail Gülşen, Kartepeliler`e seslenerek, Kur`an-ı Kerim`i okuyamıyanların, en azından mealini okumalarını istedi. Gülşen, “Hayatı Kur'anlaşan insanlardan olun” dedi. Programa, Kartepe İlçe Kaymakamı Mustafa Ünaldı, belediye başkanı Şükrü Karabalık, AKP ilçe başkanı Hasan Kandaz, daire müdürleri, İl Genel Meclisi ve belediye meclis üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

İSTİKLAL MARŞI İLE BAŞLADI
 Kutlamalar, ulu önder Mustafa Kemal Atatürk ve aziz şehitlerimiz için saygı duruşunda bulunulması ve ardından okunan İstiklal Marşı ile başladı. Daha sonra, Nejat Açıkgöz ve İsmail Pelit'in, Kur'an-ı Kerim tilaveti gerçekleştirdi. Kartepe Müftülüğü İlahi Korosu'nun Türk Sanat Müziği dinletisiyle devam eden programda, sinevizyon gösterisi ilgiyle izlendi.Akabinde konuşma yapan Kartepe Müftüsü İsmail Gülşen, Hz. Muhammed (s.a.v.) ve Kur'an konusunda açıklamalarda bulundu. Gülşen, kutlu doğum etkinlikleri hakkında da bilgi verdi.

KUTLU DOĞUM HAFTASI
Kur'an-ı Kerim'in Hz. Muhammed'e gelişinin 1400. yılı olduğu için, Diyanet İşleri Başkanlığı`nın bu yılı Kur'an yılı ilan etiğini belirten Gülşen, sözlerini şöyle sürdürdü: “Onun anlaşılması, toplumumuza daha iyi tanıtılması, okunup gereğinin yapılmasına katkıda bulunmak için çok zengin bir programla halkımızın karşısına çıktık.
Yıl boyu Kur'an okunmasını istiyorum. Kartepeliler`in bu konuda üzerine düşeni yapacağına inanıyorum. Elimizden geldiğince evimizde belirleyeceğimiz saatlerde kuran okuyalım.

KUR`AN MEALİNİ OKUYUN
Televizyon karşısına geçeceğimize, belli zamanlarda Kur`an okuyarak kendimizi ödüllendirelim. Gelin bu Kur'an yılı bunun başlangıcı olsun. Her eve Kur'an girsin, Kur'an okunsun. Kartepeliler olarak belirleyeceğimiz bir zamana kadar en azından Kur'an mealini okuyarak huzura ulaşalım. Bizim değerlerimiz olan Kur'ana sahip çıkalım, elimizde gönlümüzde o güzelim kitap olsun. Hayatı Kur'an`laşan insanlardan olun.” Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri, hafta boyu ilçede çeşitli programlarla devam edecek.

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ