KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8603 TL
  • 6.5681 TL
  • 7.3457 TL
Kocaeli Zirve
Yahya Kaptan ADD’de zoraki yönetim
Yahya Kaptan ADD’de zoraki yönetim
Güncel
05 Nisan 2010 Pazartesi 14:22
  • 1805
  • 1

Yahya Kaptan ADD’de zoraki yönetim

Atatürkçü Düşünce Derneği(ADD) Yahya Kaptan Şubesi’nin 5. olağan genel kurulunda aday çıkmayınca mevcut yönetim yeniden liste vermek zorunda kaldı

ADD Yahya Kaptan Şubesi önceki gün dernek binasında 5. olağan genel kurul toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıya ADD Genel Merkez Yürütme Kurulu Üyesi Turgut Ünlü, ADD Kocaeli Şube Başkanı Banu İlter, ADD Kocaeli Şube eski Başkanı Bozkurt Uslu, İşçi Partisi eski İl Başkanı Fahrettin Uzuner ve çok sayıda üye katıldı. Kongre öncesi iki dönemdir başkanlık yapan Orhan Özdemir gençlerin önünü açmak için aday olmayacağını açıkladı.

HÜKÜMETE YÜKLENDİ
Ardından kongreye geçildi. İlk olarak divan heyeti oluşturuldu. Divan başkanlığına Ahmet Mirzaoğlu, katipliklere Zafer Azar ve Merve Öztürk seçildi. Divan seçiminin ardından ADD Yahya Kaptan Şube Başkanı Orhan Özdemir bir konuşma gerçekleştirdi. Özdemir hükümete yüklenerek şunları söyledi; “Hükümetin uyguladığı yanlış politikalar yüzünden siyasal, sosyal ve ekonomik alanda toplumca yaşamakta olduğumuz ağır koşullar, ne yazık ki her geçen gün artmaktadır. Dış borç çığ gibi büyümüştür.

GÜNDEM SAPTIRILIYOR
Kamu kaynakları yağma edilircesine değerinin çok altına satılmıştır. Ne gariptir ki halk fakirleşirken bankalar karlarını ikiye katlayabilmiştir. Çünkü düşük kur, yüksek faiz, borsa sarmalı ekonomik yanlış tercihin sonucu budur. Demokrasi açılımı fiyaskoyla sonuçlanmıştır. Bu açılım tutmayınca şimdi de anayasa hazırlama işine girilmiş fakat onda da ortak bir konsensüs sağlanamamıştır. Bu başarısız girişimler gündemi saptırmak ve yaşadığımız ağır ekonomik koşulları unutturmak içindir.”

ATATÜRKÇÜLER İNANÇLI OLMALI
Özdemir`in konuşmasının ardından faaliyet raporu, denetim raporu okunarak aklandı. Raporların okunmasının ardından ADD Genel Merkez Yürütme Kurulu Üyesi Turgut Ünlü bir konuşma gerçekleştirdi. Ünlü, “Ateş bacayı sardı. Anayasa`nın ne hale geldiği belli. Dış borç ikiye katlandı” diyerek Atatürkçüler olarak inançlı olmaları gerektiğini söyledi. Konuşmaların ardından seçime geçildi.

BAŞKAN SEÇİMİ HAFTAYA
Yeni yönetim için kimse aday çıkmadı. Aday çıkmaması üzerine mevcut yönetim zoraki liste çıkardı ve oy birliğiyle yeniden seçildi. Buna göre yönetim kurulunda Orhan Özdemir, Kamuran Soylu, Bülent Tek, Bilgi Dehmen, Fulya Ertan, Kenan Duman, Suna Sancak, denetim kurulunda ise Ali Rıza Ertan, Gürbüz Kurtuluş, Gönül Cengiz yer aldı.  ADD Yahya Kaptan Şube Başkanı yönetim arasında yapılacak seçimle önümüzdeki hafta seçilecek.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ