KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Eski patronunu rehin aldı
Eski patronunu rehin aldı
Güncel
10 Aralık 2011 Cumartesi 19:33
  • 20066
  • 2

Eski patronunu rehin aldı

Kuruçeşme’de dün akşam eski patronunu silahla rehin alan Hayrettin Ö., iki saat boyunca korku dolu anlar yaşattı. Olayın ilginç tarafı, Hayrettin Ö.’nün eski patronunu hiçbir ilgisi olmayan bir mesele yüzünden rehin almasıydı

İzmit Kuruçeşme İnkılap Caddesi Hülya Sokak üzerinde faaliyet gösteren Kardelen Mobilya isimli işyerine dün akşam saat 19.00 sularında giden Hayrettin Ö. (27), eski patronu olan işyeri sahibi Hüseyin A.`yı silahla rehin aldı. Hayrettin Ö.`nün psikolojik sorunları olduğu ve silahla adam yaralamaktan 4 adet sabıkası bulunduğu öğrenildi.
 

TEHDİTLER SAVURDU
Hayrettin Ö. yaklaşık 3 ay önce ayrıldığı işyerinin sahibi Hüseyin A. ile ara sıra görüşüyordu. Dün akşam işyerine uğrayan Hayrettin Ö., o esnada dükkanda bulunan 2 kişiyi dışarı çıkarttı. Ardından belindeki silahı çeken Hayrettin Ö., Hüseyin A.`yı rehin aldı. Olay yerine kısa sürede polis ekipleri intikal etti. Polislerden Ertuğrul E. isimli şahsın dükkana gelmesini isteyen Hayrettin Ö., yaklaşık bir saat boyunca eski patronunun kafasına dayadığı silahla ölüm tehditleri savurdu.
 

GÜÇLÜKLE İKNA EDİLDİ
Siniri her geçen dakika artan Hayrettin Ö., korkudan kusmaya başlayan eski patronunu serbest bıraktı. Bir kez daha Ertuğrul E.`nin dükkana getirilmesini isteyen Hayretin Ö., silahı kafasına dayayarak kendisini dükkana kilitledi. Polislerin ikna çabalarını sonuçsuz çıkaran Hayretin Ö., yanına yaklaşan olursa kendini vuracağını söyledi. Dükkanın camlarını da kıran Hayrettin Ö., güçlükle ikna edildi ve teslim oldu.
 

ALACAK VERECEK MESELESİ
Edinilen bilgilere göre, Hayrettin Ö.`nün dükkana gelmesini istediği Ertuğrul E.`nin., İrfan Y. isimli birine borcu vardı. İrfan Y., Hayrettin Ö.`den borcu tahsil etmesini istedi. Hayrettin Ö. de İrfan Y.`ye parayı alacağı sözünü verdi. Ertuğrul E.`ye ulaşamayan Hayrettin Ö., sinirlenerek böyle bir eyleme başvurdu. Hüseyin A.`nın Ertuğrul E.`yi ve İrfan Y.`yi tanımadığı öğrenildi. Konuyla ilgili olarak Ertuğrul E. ve İrfan Y.`nin de ifadelerine başvuruldu. İfadesi alınan Hayrettin Ö., adli makamlara sevk edildi.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ