KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7100 TL
  • 6.4124 TL
  • 7.1215 TL
Kocaeli Zirve
Eski spor müdür hakim karşısında
Eski spor müdür hakim karşısında
Güncel
01 Kasım 2012 Perşembe 13:04
  • 2738
  • 3

Eski spor müdür hakim karşısında

Gençlik ve Spor eski İl Müdürü Kenan Malkoç ve 5 kişi hakkında kamuyu zarara uğrattıkları gerekçesiyle açılan davanın ilk duruşması gerçekleştirildi. Malkoç suçlamaları kabul etmedi

Gençlik ve Spor eski İl Müdürü Kenan Malkoç ile birlikte dönemin şube müdürleri Erdal Emil, Selahattin Sayar, Avni Yıldırım, Görkem Spor Mağazası`nın yetkilisi Osman Şahin ve teknik asistan Turgut Utku hakkında, 2007-2011 yılları arasında yaptıkları birçok alımda ve diğer işlemlerde uygunsuz çalıştıkları ve kamuyu zarara uğrattıkları gerekçesiyle açılan davanın ilk duruşması gerçekleştirildi. 

 

TESİSLER KAZANDIRDIM
Kocaeli 2. Ağır Ceza Mahkemesinde gerçekleştirilen davaya tutuksuz olarak yargılanan Gençlik ve Spor eski İl Müdürü Kenan Malkoç, Erdal Emil, Selahattin Sayar, Avni Yıldırım, Osman Şahin, Turgut Utku ile birlikte avukatları katıldı. Davada ilk olarak Kenan Malkoç savunma yaptı. Malkoç kendisini savunarak “8 yıllık görev yaptığım sürede kısıtlı şartlar altında görevimi en iyi şekilde yapmaya çalıştım. Kocaeli`ne değerli tesisler kazandırdım” dedi. 
 

KOMPLUDUR 
Malkoç, “Üzerime atılı suçlamayı kabul etmiyorum ve yazılı savunmamda da bana istinat edilen tüm suçlamalara cevap verdim” dedi. Tutuksuz sanık Erdal Emil ise savunmasında “İsmetpaşa Stadyumundaki hırsızlık olayıyla ilgili savcılık soruşturma açıldı, asliye ceza mahkemesinde dava açıldı. Suçsuzum, ben teknik eleman değilim. Daha önce yaptığımız işlerde de herhangi bir eksiklikten bahsedilmemiştir. Davanın açılması bizim açımızdan tamamen komplodur” dedi. 
 

SUÇSUZUM 
Diğer tutuksuz sanık Selahattin Sayar da savunmasında “Görev yaptığı süre içerisinde onlarca teftiş verdim. Bugüne kadar hiçbir amirim benim yaptığım işin yasaya uygun olmadığını, yasaya aykırı olduğunu bildirmedi, hiçbir olumsuz durumla da karşılaşmadım. Ancak bu teftişte sanki Kocaeli`nde spor müdürlüğünde bir devrim yapıyormuşuz gibi davranıldı. Ben suçsuzum, iddiaları asla kabul etmiyorum” diye konuştu.
 

KABUL ETMEDİLER
Tutuksuz sanık Osman Şahin ise “Üzerime atılı suçlamayı kabul etmiyorum. Bu suçlamalar gerçek dışıdır” dedi. Tutuksuz sanık Avni Yıldırım da suçlamaları kabul etmediğini söyleyerek “Kocaeli`ye spor yönünden çok yararlı hizmetlerde bulundum” dedi. Son olarak ise Turgut Utku atılı suçlamaları işlemediğini söyleyerek savunma yapmak için mahkemeden ek süre istedi. Mahkemede avukatlarda müvekkillerinin savunmalarına katıldıklarını söylediler. 
 

13 OCAK`A ERTELENDİ
Mahkeme tüm sanıkların savunmalarını almasının ardından Kenan Malkoç`un verdiği tanıkların dinlenmesine, sanık Erdal Emil`in söylediği tanıkların dinlenmesine, yazılı savunma yapacaklar için ek süre verilmesine karar vererek davayı 22 Ocak tarihine erteledi. 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ