KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.5959 TL
  • 6.2126 TL
  • 6.7892 TL
Kocaeli Zirve
Eşme ve Uzuntarla taşıma kooperatifleri birleşti
Eşme ve Uzuntarla taşıma kooperatifleri birleşti
Güncel
09 Nisan 2010 Cuma 18:14
  • 1939
  • 2

Eşme ve Uzuntarla taşıma kooperatifleri birleşti

Eşme ve Uzuntarla’da yaşayanlar açısından büyük sıkıntı yaratan otobüs sefer sürelerine nihayet çözüm bulundu. Eşme ve Uzuntarla taşıma kooperatifleri birleşti, sefer süreleri düştü

Eşme ve Uzuntarla taşıma kooperatifleri hatta yaşanan sorunları ortadan kaldırmak için birleşti. 12 Nisan Pazartesi gününden itibaren Eşme ve Uzuntarla`da dönüşümlü olarak çalışacak olan araçlar, artık her duraktan yolcu alabilecek. Daha önce Eşme`den kalkan araçlar Uzuntarla`dan İzmit istikametine doğru yolcu alamıyor ve bu konu çeşitli sorunların yaşanmasına sebep oluyordu. UKOME`de önceki gün Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanı Abdülmüttalip Demirel ile bir araya gelen Eşme Kooperatif Başkanı Mehmet Çıtak ve Uzuntarla Kooperatif Başkanı Cevdet Karahan kooperatiflerin birleşme kararına imza attı.

20 DAKİKADA BİR ARAÇ
Bu anlaşmaya göre Eşme ve Uzuntarla`da görev yapan araçlar dönüşümlü olarak her iki beldeden hareket edecek. Yapılan anlaşma sonucu yolcu alma konusunda yaşanan sıkıntılar tarih olurken vatandaşların da otobüs bekleme süreleri azalacak. Eşme`den İzmit`e akşam saat 19.00`dan sonra gece 22.00`ye kadar saatte bir araba çalışıyordu. Aynı şekilde Uzuntarla`dan da İzmit`e akşam saat 19.00`dan sonra gece 22.00`ye kadar saatte bir araba çalışıyordu. Birleşmeyle akşam saatlerinde 60 dakikada bir olan seferler 30 dakikaya düşürüldü.  Ayrıca her iki güzergâhta da daha önce 30 dakika bir olan sefer sıklığı yeni birleşme sonrası 20 dakikaya düşürüldü. Yolcu yoğunluğunun bulunduğu sabah saatlerinde ise sefer aralığı 10 dakikaya indirildi.

DURAKTA BEKLEME YOK
Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı`nda yapılan birleşme toplantısına 133 Nolu Eşme ve 84 Nolu Uzuntarla Otobüs ve Minibüs Taşıma Kooperatif yetkilileri ve Ulaşım Daire Başkanı Abdülmüttalip Demirel katıldı. Kooperatif yetkilileri ve vatandaşların isteklerine göre böyle bir kararın alınmasını sağladıklarını ifade eden Abdülmüttalip Demirel, birleşme kararıyla hem kooperatiflerin kazancının artacağını hem de vatandaşların kısa sürede ve beklemeden gideceği yere ulaşacağının altını çizdi.

KOOPERATİFLER MEMNUN
133 Nolu Eşme Otobüs ve Minibüs Taşıma Kooperatif Başkanı Mehmet Çıtak, birleşmenin Kocaeli`ye hayırlı ve uğurlu olması temennisinde bulundu. 84 Nolu Uzuntarla Otobüs ve Minibüs Taşıma Kooperatif Başkanı Cevdet Karahan ise daha önce Eşme`ye 11, Uzuntarla`ya 16 otobüs gittiğini hatırlatarak, “Artık vatandaşlarımız 27 araçtan faydalanabilecek. Sefer süresi 10 dakikaya düşecek. Katkılarından dolayı Kocaeli Büyükşehir Belediyesi`ne teşekkür ederiz” dedi.

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ