KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8095 TL
  • 6.6153 TL
  • 7.4129 TL
Kocaeli Zirve
Esnaf, ‘EVET’ afişini istemiyor!
Esnaf, ‘EVET’ afişini istemiyor!
Güncel
07 Eylül 2010 Salı 08:46
  • 2914
  • 12

Esnaf, ‘EVET’ afişini istemiyor!

Bayramlar İş Merkezi’nin D-100 Karayolu’na bakan yüzünü izin almadan “Evet” afişiyle kapatan AKP’ye, esnaftan tepki geldi

Asayiş Şube Müdürlüğü`nün karşısındaki Bayramlar İş Merkezi`nin D-100 Karayolu`na bakan yüzünde bulunan Tadım Kuruyemişleri`nin reklamını izinsiz kapatan ve mülk sahibinden onay almadan “Referandumda onlar da evet diyor” yazılı dev afişi asan AKP`ye iş merkezi esnafından tepki geldi. 20 iş yerinin bulunduğu 5 katlı iş merkezinin önünde bir araya gelen esnaf, afişin hemen kaldırılmasını istedi.
 

“HAYIR” DEDİLER
AKP`nin astığı ‘evet` afişine ‘hayır` diyen esnaf, “İzin almadan bu afişi buraya nasıl asarlar? Tüm iş yeri sakinleri olarak bu durumdan rahatsızız. Bu resmen esnafa saygısızlıktır” dediler. Afişe en büyük tepki ise Bayramlar İş Merkezi`nin ortaklarından Yıldırım Can Bayram`dan geldi. İş merkezinin birinci katında bulunan YCB Sigorta Aracılık Hizmetleri`nin sahibi Bayram, AKP`ye adeta öfke kustu.
 

TADIM`A KİRALADIK
Bayram şunları söyledi: “Cumartesi gecesi 01.30`da afişi astıklarını öğrendik. Biz burayı zaten Tadım Kuruyemişleri`ne 2 yıllığına kiralamıştık. Tadım hala tabela vergisini ödüyor. Öyle vidalamışlar ki sökülmüyor. Ben iş yerimi 10 bin TL para verip kompozit yaptırdım. İzin almadıkları gibi kompoziti de dev vidayı takmışlar. Çöpe gitti o kadar para.”

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ