KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.6502 TL
  • 6.3550 TL
  • 7.0801 TL
Kocaeli Zirve
Esnaf, Doğan'a ateş püskürdü
Esnaf, Doğan'a ateş püskürdü
Güncel
14 Kasım 2012 Çarşamba 16:06
  • 5635
  • 30

Esnaf, Doğan'a ateş püskürdü

İzmit Belediyesi’nin Bekirpaşa Üçyol mevkiinde yaptırdığı çevre düzenlemesi esnafın tepkisine neden oldu, esnaf Doğan'a ateş püskürdü

Bekirpaşa Üçyol esnafıyla kahvaltıda bir araya gelen İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, esnafın tepkisiyle karşılaştı. Doğan`a adeta ateş püsküren esnaf, Üçyol mevkiindeki çevre düzenlemesinden memnun olmadıklarını dile getirdi, araç yolu daraltıldığı için işlerinin durma noktasına geldiğini söyledi. Bir ay önce yapılan yolun çöktüğünü de söyleyen esnafa başkan Doğan`ın yanıtı “Zaten soruşturma başlattık” oldu. 


İŞERİ KÖTÜLEŞİYOR

Bekirpaşa Üçyol`da düzenlenen kahvaltıda esnafla bir araya gelen Doğan, esnafın sorunlarını ve sıkıntılarını dinledi. Kahvaltıya katılan çok sayıda esnafın ortak sorunu ise Üçyol Kavşağı`nda yapılan çevre düzenlemesiydi. Çevre düzenlemesi hakkında şikayetlerini dile getiren esnaf, araç yolunun daraltılması nedeniyle işlerinin tamamen durma noktasına geldiğini belirtti. 


BİR AY ÖNCE BİTTİ

Çevre düzenlemesinin yapılmasının üzerinden henüz bir ay geçmesine rağmen yolda çökme yaşandığını dile getiren esnaflar, yaşadıkları sıkıntıları sırayla dile getirdi. Esnafın sıkıntılarını dinleyen başkan Doğan, "Ya kaldırımı daraltıp araç yolunu genişletecektik, ya da kaldırımı genişleterek insanların daha çok kullanım alanına sahip olmasını sağlayacaktık. 


SORUŞTURMA AÇILDI

Biz Avrupa`nın uyguladığı, insana dayalı hizmet modelini uygulamaya çalıştık" dedi. Çökme konusunda yaşanan sıkıntının sebebini bildiklerini dile getiren Doğan, düzenlemeyi yapan müteahhitler hakkında, 'Zeminde kullanılan kumun içindeki kil maddesinin gereğinden fazla olduğu' sebebiyle soruşturma başlatıldığını söyledi. 

 

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ