KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Ev hanımıydı patron oldu
Ev hanımıydı patron oldu
Güncel
11 Aralık 2011 Pazar 12:48
  • 4245
  • 0

Ev hanımıydı patron oldu

Ev işleriyle uğraşırken KO-MEK kursuna gitmeye başlayan Vildan Er’in hayatı değişti. Vildan Er, kendi işinin patronu olmayı başardı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi`ne bağlı hizmet veren Meslek ve Sanat Eğitim Kursları`na (KO-MEK) katılanlar, aldıkları eğitim sayesinde hem meslek ediniyor hem de kendi işlerinin patronu oluyor. Ev hanımı olan KO-MEK kursiyeri Vildan Er, öğrendiklerini hayata geçirerek, hayalini kurduğu mefruşat dükkânını açtı.  KO-MEK` in Beylikbağı Kurs Merkezi`nde mefruşat kursuna katılan Er, aldığı eğitim sonrasında hocalarının da desteği ile kendi iş yerini açtı. Er, KO-MEK`in hayatına girmesiyle yıllardır hayalini kurduğu iş yerine kavuştuğunu söyledi.
 

CESARETİM YOKTU
Her zaman bir iş yeri açmak istediğini anlatan Er, “KO-MEK ile kendime güvenim arttı. Ev hanımıyken şimdi iş sahibiyim. Sosyalleştim ve geniş bir çevrem oldu. KO-MEK bana piskolojik olarak çok iyi geldi” dedi. Mefruşat hocası Yıldız Çetin de öğrencisiyle gurur duyduğunu belirterek, “Vildan Er, bir yıl boyunca kursumuza katıldı. Başarılı bir kursiyerimizdi. Kendisinin iş yeri açıp bu konuma gelmesini bekliyorduk. KO-MEK ailesi olarak çok mutluyuz. İş hayatında kendisine başarılar diliyoruz” diye konuştu.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ