KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7314 TL
  • 6.3363 TL
  • 7.1357 TL
Kocaeli Zirve
Ev kurşunladı 6 yıl ceza aldı
Ev kurşunladı 6 yıl ceza aldı
Güncel
30 Aralık 2011 Cuma 12:22
  • 2728
  • 1

Ev kurşunladı 6 yıl ceza aldı

7 Ağustos tarihinde alacaklısı olan ancak bir türlü parasını alamadığı için bir kişinin evini kurşunlayan sanığa mahkeme 6 yıl 5 ay 15 gün hapis cezası verdi. Ancak sanığı yattığı süre göz önünde bulundurularak sanık tahliye edildi.

Alacaklısının evini kurşun yağmuruna tutan sanık yargılandığı mahkeme tarafından 6 yıl 5 ay 15 gün hapis cezasına çarptırıldı. Yenişehir Mahallesi`nde geçtiğimiz aylarda Yılmaz Deniz alacaklısı olan Mustafa Karakaş`tan parasını istemesine rağmen alamayınca çılgına dönmüştü. Bunun üzerine alacaklısının evinin önüne giden Yılmaz Deniz, eve üç el ateş ederek kayıplara karışmıştı. Polis tarafından yakalanan Yılmaz Deniz, tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.


“İNDİRİM KALDIRILSIN”
Olayın ardından başlatılan davanın son celsesi görüldü. Kocaeli 2. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından görülen davaya tutuklu olarak yargılanan Yılmaz Deniz ve avukatı Zennur Baş, tutuksuz olarak yargılanan Şerife Bakan ile silahla yaralanan Mustafa Karakaş adına avukat Anıl Acurman katıldı. Müşteki avukatı Anıl Acurman “Yılmaz Deniz ile ilgili indirim yapılmamasını talep ediyoruz. Aynı zamanda da tutuksuz yargılanan sanığın da olaya iştirak ettiği nedeniyle cezalandırılmasını istiyoruz” dedi.


6 YIL 5 AY 15 GÜN HAPİS
Sanık avukatı Zennur Baş ise “Müvekkilimin tahliyesini talep ediyor ve yazı savunmamı tekrar ediyorum” dedi. Sanık Yılmaz Deniz de tahliyesini talep etti. Mahkemeye verilen kısa bir aranın ardından mahkeme tutuklu bulunan sanık Yılmaz Deniz ruhsatsız silah kullanmak suçu ile birlikte toplam 6 yıl 5 ay 15 gün hapis cezasına çarptırdı. Yattığı süre ve diğer indirimlerle birlikte Yılmaz Deniz`in tahliyesine karar verdi. Diğer sanık Şerife Balkan da davada beraat etti. Dosyanın kesin karara bağlanması için dosya Yargıtay`a gönderildi.

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ