KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8095 TL
  • 6.6153 TL
  • 7.4129 TL
Kocaeli Zirve
Evsizler için bir alo yeterli
Evsizler için bir alo yeterli
Güncel
21 Aralık 2012 Cuma 11:20
  • 1324
  • 0

Evsizler için bir alo yeterli

Duyarlı vatandaşların ihbar telefonlarıyla harekete geçen Büyükşehir Belediyesi ekipleri, soğuk havada sokakta kalan vatandaşları bularak barınma evine yerleştiriyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, soğuk hava ve kar yağışının kentte etkili olması üzerine sokakta kalan vatandaşlarla ilgili çalışma başlattı. Zabıta ekiplerince sokaklarda gün boyu süren çalışma sonucu aranarak bulunan evsiz vatandaşlar barınma evine yerleştiriliyor. Havaların iyice soğuyacağı ve kar yağışının etkili olacağı önümüzdeki günlerde sokakta yaşayan vatandaşlar sıcak bir yuvaya kavuşuyor. Büyükşehir ekipleri, halktan evsiz vatandaşları gördüklerinde 153 Zabıta ve 444 11 41 Çağrı Merkezi numaralarına bildirmesini istedi. 


ARAMA ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ekipleri, sokakta kalan vatandaşları arayıp barınma merkezine yerleştirme çalışmalarını sürdürüyor. Ekipler tren garları, şehirlerarası otobüs terminali, hastane acilleri, bankamatikler gibi sıklıkla sığınabilecekleri yerleri dolaşarak mağdur vatandaşları tespit ediyor ve bulunan bu vatandaşlar, halk dilinde garip evi olarak bilinen barınma merkezine yerleştirilerek sıcak bir ortama kavuşturuluyor.

 

 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ