KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.1454 TL
  • 6.8452 TL
  • 7.7628 TL
Kocaeli Zirve
EYLÜL 2009’DA NELER OLDU
EYLÜL 2009’DA NELER OLDU
Güncel
30 Aralık 2009 Çarşamba 16:02
  • 558
  • 0

EYLÜL 2009’DA NELER OLDU

1 Eylül 2009
16 YAŞINDA KATİL OLDU: Kandıra Namzgah Aile Çay Bahçesi`nde “küfürleşme” yüzünden çıktığı iddia edilen  kavgada 16 yaşındaki  Emrah B., 17 yaşındaki  Burak Duru`yu  bıçaklayarak öldürdü
KANDIRALI GENÇLER KAZA KURBANI: Kandıra Gebeli sapağında  önceki akşam meydana  gelen kazada iki genç yaşamını yitirdi.
2 Eylül 2009
ÇETE OPERASYONU; 35 KİŞİ GÖZALTINDA:  Kocaeli Emniyet Müdürlüğü başarılı bir operasyona daha imza attı. İki farklı organize suç örgütüne yönelik operasyonda 35 kişi gözaltına alındı.
BÜYÜKŞEHİR VERGİ YÜZSÜSÜ LİSTESİNDE: Gelir İdaresi Başkanlığı, vergi  yüzsüzlerini ilan etti. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, belediyeler  arasında ilk sırada yer alıyor.
3 Eylül 2009
ÇETE LİDERİ KADIN ÇIKTI: Derince merkezli operasyonda gözaltına alınan kişi sayısı 35`ten 42`ye yükseldi. Çetelerden birinin lideri kadın çıktı.
4 Eylül 2009
4 YIL BOYUNCA TECAVÜZ ETMİŞ: Gölcüklü Yaşar Ö., 18 yaşındaki M. S.`ye 4 yıl boyunca tecavüz ettiği iddiasıyla tutuklanarak cezaevine konuldu.
AYGÜN:  DUBAİ PORT`A ENGEL OLAMAYIZ: AKP İl Başkanı Zeki Aygün, Körfez`e yapılması planlanan Dubai Port Limanı ile ilgili ilginç bir açıklama yaptı ve “Engelleyemeyiz” dedi.
5 Eylül 2009
SÜLEYMANOĞLU ÇETESİ DGM`DE: Kocaeli Emniyeti`nin düzenlediği operasyonda çökertilen iki  çeteden biri olan “Süleymanoğlu” çetesi dün İstanbul DGM`de savcı ve hakim karşısına çıktı.
ŞOK..KOCAELİSPOR`DA LİSANS SORUNU ÇÖZÜLEMEDİ: Kocaelispor`da dün şok bir gelişme yaşandı. Osman Nuri Yaman yönetimi patladı. Türkiye Futbol Federasyonu`nun tanıdığı ek sürede para yatırılamadı.
6 Eylül 2009
BÜYÜKŞEHİR`İN ERZAK İŞİ KARIŞIK: Ramazan ayının ortalarına gelmemize rağmen, Büyükşehir`in hazırladığı erzak paketlerinin yoksul vatandaşlara hala ulaştırılamamış olması ciddi sıkıntılar yaşandığını gözler önüne serdi.
7 Eylül 2009
TRAKTÖRÜYLE KIZINI EZDİ: Bir babanın en acı günü. 10 yaşındaki kızını ezerek ölümüne neden olan baba Osman Akyol, cenaze boyunca gözyaşlarına boğuldu.
PİRELLİ`DEN ATILANLAR SEÇİME HAZIRLANIYOR: Pirelli`den atılan, aday olmaları engellendiği için  delege seçimini iptal ettiren işçiler listeyi hazırladı.
8 Eylül 2009
KOCAELİSPOR`DA DEPREM: 14 kişi hakkında suç duyurusu. Kocaelispor`da yöneticilik yapmış 14 kişi hakkında hazırlanan dosya Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı`na teslim edildi.
9 Eylül 2009
CHP`DEKİ OLAYA SAVCILIK EL KOYDU: CHP İzmit İlçe Örgütü`nün hesaplarında ortaya çıkan 28 bin TL`lik açık, savcılığı da harekete geçirdi, soruşturma başlatıldı.
KAÇIRDIKLARTI KAMYONLA KAZA YAPTILAR 1 ÖLÜ: Akraba ziyareti için Sapanca`ya giden Köseköylü Hakan Yoldadurmaz, yeğeniyle birlikte kaçırdıkları kamyonda can verdi.
10 Eylül 2009
YOL ÇÖKTÜ, İÇİNE OTOBÜS DÜŞTÜ:  İzmit`in göbeğinde, Gültepe Mahallesi`nde asfalt yol çöktü. 200 metre uzunlunda yarık oluştu, içine de bir yolcu otobüsü düştü.
MUSTAFA SOYDABAŞ GÖREVDEN ALINDI: Kocaeli Büyükşehir belediyesi Genel  Sekreter Yardımcısı Mustafa Soydabaş görevden alındı, yerine Ercan Yazıcı getirildi.
11 Eylül 2009
ANTİKKAPI DAVASI 15 EKİM`DE: Kamuoyunda büyük bir merakla beklenen Antikkapı davasının ilk duruşması 15. Ekim`de Kocaeli 2. Ağır Ceza Mahkemesi`nde görülmeye başlanacak, 23 zanlı hakim karşısına çıkacak.
AKP`DEN İKİ İHRAÇ: AKP`de Çayırova İlçe Yönetimi Çetin İncekara ve Fatih Kartal hakkında ihraç kararı aldı
12Eylül 2009
SBS VE ÖSS MÜJDESİ: SBS`ye giren öğrencilere 4. Yerleştirme, ÖsS`yi kazandığı halde tek dersten kalan öğrencilere de tekrar sınav hakkı tanındı.
13  Eylül 2009
KARACAN`A HODRİ MEYDAN:  Pirelli`den atılan işçiler, yapılacak delege seçimleri öncesinde  Lastik-İş Sendikası Genel Başkanı Abdullah Karacan`a meydan okudu.
GÖLCÜK`TE ZİNCİRLEME KAZA
Gölcük`te meydana gelen zincirleme kazasında 28 kişi yaralandı. Yaralananlar arasında olay yerine giderken kaza yapan iki polis memuru da var.
14 Eylül 2009
KARTEPE`DE DOĞAL AFET Mİ OLDU: Kartepe Belediye Meclisi ilçede doğal afet yaşandığına, can ve mal kaybının olduğuna kanaat getirerek çöp toplama işini ihalesiz verdi.
15 Eylül 2009
LASTİK İŞÇİİSNİN KARAR GÜNÜ: Pirelli`de çalışan işçiler ya “despot” yönetimi seçecek, ya da aylardır büyük bir mücadeleler sergileyen ekibine oy verecek.
16 Eylül 2009
SOYDABAŞ İÇİN EYLEM YAPTILAR: Büyükşehir Belediyesi`nde genel sekreter yardımcılığı yaparken, görevden alınan Mustafa Soydabaş için Mehmet Ali Paşa mahallesi sakinleri ayaklandı.
EN DÜŞÜK TEKLİF, BAĞIŞÇI FİRMADAN: İzmit Belediyesi`nin açtığı temizlik ihalesinde en düşük teklif, Belsa Plaza`nın onarımı için bağış yapan Çevre Temizlik Firması`ndan geldi.
17  Eylül 2009
İZMİT`İN TEMİZLİK İHALESİ İPTAL: İzmit Belediyesi kamuoyunda büyük tartışmalara yol açan temizlik ihalesini yaptı, ancak aynı akşam ihalenin iptal edildiğini açıkladı.
KARAOSMANOĞLU 6. KEZ DEDE OLDU
Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, 6. Kez dede olmanın mutluluğunu yaşadı.
18 Eylül 2009
SİRMEN: ADAY DEĞİLİM: Partili çevrelerce il başkanlığı için adı geçen ve aday olacağı iddia edilen Sefa Sirmen, gazetemize yaptığı açıklamada böyle bir şeyi kesinlikle düşünmediğini söyledi.
PİRELLİ`DE MUHALEFET SEÇİMİ KAYBETTİ: Pirelli`de delege seçimleri yapıldı. Muhalifler seçimi kaybetti.
19 Eylül 2009
NUMAN GÜLŞAH`A KAÇAK YAPIDAN SORUŞTURMA: Kendini tarihi eserlere sahip çıkmaya adayan Numan Gülşah hakkında “kaçak kazı” yaptığı iddiasıyla soruşturma açıldı.
DERBENTLİ GENÇ İNTİHAR ETTİ: Derbentli Ömer Yılmaz, iftara yirmi dakika kala, evinin bahçesinde kafasına sıktığı tek kursunla yaşamına son verdi.
20 Eylül 2009
BU ARAÇLARLA ÖĞRENCİ TAŞINIR MI: AKP`li milletvekili istedi, yönetmelikte değişiklik yapıldı, artık 20 yaşında ve hurdaya çıkmış araçlar okul servisinde çalışabilecek.
TARİHİ ESER BİLMECESİ: kaçak kazı yaparak tarihi eser kaçırdıkları ve bunları sergiledikleri gerekçesiyle haklarında soruşturma açılan Numan Gülşah ve Ahmet Akgüner “Bunların hepsi sahte” dedi.
21 Eylül 2009
ZEKİ TİLKİ YAKALANDI: Gazetemizin ısrarlı yayınları sonrasında, Zeki Tilki yakalandı. İstanbul polisi aradan 10 ay geçmesine rağmen Cem Garipoğlu`nu yakalayamadı ve katil zanlısı kendisi teslim oldu, ancak Kocaeli Polisi Zeki Tilki`yi 7 ay sonra  saklandığı delikten çıkardı.
22 Eylül 2009
Başkan Karaosmanoğlu: bırakıp gitmem: Karaosmanoğlu 2011 seçimlerinde milletvekili adayı olacağı iddiasına açık ve net yanıt verdi: Ben belediye başkanıyım, bir yere gitmem.
İHSAN DEDE`Yİ KAYBETTİK: İlimizde uzun yıllar görev yapan ve iz bırakan valilerden biri olan İhsan Dede`yi kaybettik.
23 Eylül 2009
AKP`D 3 VEKİLİN BİLETİ KESİLİYOR:  2011`de yapılacak genel seçimlere şimdiden hazırlanan iktidar partisi AKP`de mevcut 6 milletvekilinden 3`ünün yeniden aday gösterilmeyeceği ifade ediliyor. Üstü çizilen  isimler; Osman Pepe, Eyüp Ayar ve Muzaffer Baştopçu.
24 Eylül 2009
ANTİKKAPI`DA ÇOK AĞIR SUÇLAMALAR VAR: Antikkapı dosyasını bugün açıyoruz. Kocaeli Cumhuriyet Savcılığı`nın hazırladığı iddianamede çok ağır suçlamalar var.
176 OKULA POLİS: Yeni eğitim ve öğretim yılında, yeni bir uygulama hayata geçirildi. 176 okul, polislere zimmetlendi.
25 Eylül 2009
ANTİKAPI`DA RÜŞVET ANLAŞMASI: Antikkapı A. Ş.`nin açtığı forklift ihalesi öncesinde satış pazarlama müdürü Abdurrahman Karaosmanoğlu`nun banka hesabına yatırılan para ve telefon görüşmeleri, rüşvet anlaşmasını ortaya çıkardı.
 2 bin 500 ÖĞRENCİ OKULA BAŞLAYAMADI: Taşımalı Eğitim`de hatların bir kısmı kiralanamadığı için 2 bin 500 öğrenci okula başlayamadı.
26 Eylül 2009
BÜYÜKŞEHİR`E  250 İŞÇİ ALINACAK: Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, 250 kişiyi işe alacak. 6 aylığına çalıştırılacak olan bu personel il genelinde 1 milyon ağaç dikecek.
27 Eylül 2009
KSO`DE TEKME TOKAT KAVGA: KSO`da önceki gün yapılan toplantıda başkan vekili Şerif Kanık ile meclis üyesi İbrahim Aracı tekme tokat birbirine girdi.
28 Eylül 2009
BİRİ GİTTİ, BUÇUĞU KALDI: Genel Sekreter yardımcısıyken, görevden alınan Mustafa Soydabaş “Başkanın derdiyle ilgilenen bir buçuk kişi vardı, biri gitti, buçuğu kaldı” dedi.
29 Eylül 2009
İŞE HÜCUM: Sadece 6 aylığına işe alınacaklarını, asgari ücretle çalışacaklarını bildikleri halde İŞKUR`un önünde kuyruğa girdiler
DEVLER BULUŞTU: Sirmen ziyaret ettiği Karaosmanoğlu`na eşinin yetiştirdiği elmalardan bir kasa hediye götürdü.
30 Eylül 2009
ŞEHİR MERKEZİNDE FUHUŞ BASKINI: Şehir merkezinde  fuhuş yapan iki bayan polisle pazarlığa kalkınca yakayı ele verdi.
TÜPRAŞ AÇIKLARINDA GEMİ YANDI:  TÜPRAŞ`ta dün büyük facianın eşiğinden dönüldü. TÜPRAŞ iskelesinde bekeleyen bir gemide  çıkan yangın, büyümeden söndürüldü.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ