KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Fahim Kılıç küplere bindi!
Fahim Kılıç küplere bindi!
Güncel
06 Aralık 2011 Salı 14:43
  • 2668
  • 1

Fahim Kılıç küplere bindi!

İl Genel Meclisi Başkanı Fahim Kılıç, şehit askerlerin isimlerinin kamu kurumlarına verilmesi konusu görüşüldüğü sırada bağımsız meclis üyesi Hacı Kocabay’ın konuşması karşısında küplere bindi

İl Genel Meclisi`nin aralık ayı meclis toplantısının 2. oturumu Valilik 100. Yıl Toplantı Salonu`nda gerçekleşti. Tek gündem maddesinin görüşüldüğü toplantıda, ilçelerde görev yapacak mütevelli heyeti seçimi yapıldı. Çayırova ilçesi için yapılan seçimde heyet oy çokluğuyla kabul edilirken Gebze, Darıca, Çayırova ve Dilovası ilçelerindeki seçim oy birliğiyle karara bağlandı.
 

HEYET SEÇİMİ
Oylamayla birlikte Gebze için; Ümit Aydın, Feranuz Kalaca, Darıca için; Orhan Kuzgun, Galip Alan, Dilovası için; Kadir Karaman, Rasim Korkmaz, Çayırova için ise; Ahmet Akça ve Bahattin Kudu mütevelli heyetine seçildi. Seçimlerin ardından ilimizden şehit olmuş iki askerin isminin Darıca ve Dilovası`nda bulunan 2 ilköğretim okuluna verilmesi konusu gündeme geldi. İşte ne olduysa bundan sonra oldu ve meclis başkanı Fahim kılıç çok öfkelendi.
 

KOCABAY KIZDIRDI
Konuyla ilgili söz alan bağımsız meclis üyesi Hacı Kocabay, “Ben şehit kardeşimin isminin okula verilmesini  çevre düzenlemesi açısında istiyorum. Okulun çevre düzenlemesi belki hızlı bir şekilde yapılır” deyince İl Genel Meclisi Başkanı Fahim Kılıç adeta küplere bindi. Kılıç, “Bir şehidin mertebesi bu kadar düşürülmez. Çevre düzenlemesi ne demek yahu. Bizim derdimiz bu ülke için canını vermiş çocuklarımızın ismini yaşatmak. Madem niyetiniz bu, kardeşinizin ismini okula vermeyeceğim” diyerek tepki gösterdi.
 

HAKSIZLIK OLMASIN!
AKP Grup Başkan Vekili Celal Özkaraaslan, bu sırada söz alarak, “Şehitlik mertebesinin bu şekilde tartışılmasını uygun bulmuyorum” derken, bir başka meclis üyesi Ali Ayhan, “Şehit mertebesi yüce bir mevkidir. Bir şehidin isminin verilip diğerinin verilmemesi uygun olmaz. İsimleri bence gönüllerde yaşasın” dedi. Tartışmanın ardından meclis kararıyla ilimizde vatanı için canını vermiş şehitlerimizin kamu kurum ve kuruluşlarına ismininin verilmesi kararlaştırıldı.
 

KABA KUVVET PARKI!
Toplantının dilek ve öneri kısmına geçildiğinde ise CHP`li İsmet Kanık sözü alarak, “İlimizde günlerdir Dev-Genç`li çocuklara orantısız güç uygulanıyor. O görüntüleri dehşet ve endişeyle izledik. Bu çocuklar terörist değil, yalnızca füze kalkanı istemiyorlar. Hem de haklılar. Bu park artık Kaba Kuvvet Parkı olarak anılacak” dedi. AKP`li Celal Özkaraaslan ise bu çıkışa karşılı, “Gönül isterdi ki o çocuklar eylem yapmak yerine okullarında olsalardı. Yasalara aykırı davrandılar” dedi.
 

HANGİ YASA BU?
Özkaraaslan`ın bu sözleri üzerine CHP`li Erdal Baş, “Hangi yasa bu? Emniyet güçleri adeta gövde gösterisi yaptı. 12 öğrenciye 500 polis müdahale etti” şeklinde cevap verirken, bir diğer CHP`li meclis üyesi Mehmet Kaçar da, “Sanırım Celal Bey okurken sadece okula gidip ders çalışan bir öğrenciydi. Bize göre öğrenci ülkenin geleceğidir. Gençlerin düşünmesi, ülke meselelerine kafa yorması güzel bir şeydir. Tekme tokatla bir yere varılamaz” diye konuştu.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ