KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8712 TL
  • 6.5766 TL
  • 7.3814 TL
Kocaeli Zirve
Fatih Camii Kur’an Kursu törenle açıldı
Fatih Camii Kur’an Kursu törenle açıldı
Güncel
20 Kasım 2012 Salı 14:26
  • 1306
  • 0

Fatih Camii Kur’an Kursu törenle açıldı

Alikahya Fatih Camii Kız Kur’an Kursu düzenlenen törenle açıldı
İzmit Alikahya'da bulunan Fatih Camii Kız Kur`an Kursu yapılan törenle hizmete girdi. Açılış törenine İzmit Kaymakamı Sabit Kaya, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, İzmit İlçe Müftüsü Abdulkadir Keşvelioğlu, Diyanet-Sen İl Başkanı Selami Tarcan, Diyanet Vakıf Sen İl Başkanı Numan Uysal ve vatandaşlar katıldı. 
 
BİRER SOSYAL KULÜP
Açılış öncesinde konuşan İzmit Kaymakamı Sabit Kaya öğrenmenin yaşı olmadığını belirterek, "Biz kaymakamlık olarak vatandaş neye ihtiyaç duyarsa, o ihtiyacı karşılamaya çalışıyoruz. Öğrenmek maksadıyla bir araya gelen kursiyerlerimizi tebrik ediyorum" dedi. 
 
YENİ DOSTLUKLAR
Açılışta konuşan İzmit İlçe Müftüsü  Abdulkadir Keşvelioğlu da Kur`an kurslarının bayanların sosyalleşmesine yardımcı olduğuna değinerek, "Burası din eğitimi işlevinin yanı sıra bayanlarımızın katıldığı bir sosyal kulüp olma özelliği de taşıyor. Bayan kardeşlerimiz Kur`an kursu sayesinde yeni dostluklar da kazanıyor. Roman mahallelerimizde de Kur`an kursları açacağız" şeklinde konuştu. Konuşmaların ardından açılışa gelen protokol üyeleri önce kurs için hazırlanan pastayı ardından da Fatih Camii Kız Kur`an Kursu'nun açılış kurdelesini kesti. 
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ