KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Fatih’i gözyaşlarıyla uğurladık
Fatih’i gözyaşlarıyla uğurladık
Güncel
28 Aralık 2012 Cuma 11:18
  • 9239
  • 21

Fatih’i gözyaşlarıyla uğurladık

Vatani görevin yaparken geçirdiği trafik kazası sonucu şehit düşen eski Yuvacık Belediye Başkanı Hikmet Kararaslan’ın oğlu Fatih Karaaslan gözyaşları arasında toprağa verildi

Haberin fotoğrafları için TIKLAYIN

 
Vatani görevini yaptığı Kütahya-Gediz ilçesinde meydana gelen bir trafik kazasına yardıma gittiği sırada bir TIR`ın askeri araca çarpması sonrası hayatını kaybeden eski Yuvacık Belediye Başkanı Hikmet Karaaslan`ın tek oğlu olan 21 yaşındaki Fatih Karaaslan, son yolculuğuna uğurlandı. Görevi başında şehit düşen Fatih Karaaslan`ın cenaze töreni baba ocağı Yuvacık Merkez Camii`nde gerçekleştirildi. 
 
BABASI ÇOK AĞLADI
Gözyaşlarının bir an olsun dinmediği cenaze törenine binlerce kişi katıldı. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün`ün de katıldığı cenaze töreninde gözyaşları sel olup aktı. Özellikle baba Hikmet Karaaslan, evin tek erkek oğlu için hıçkıra hıçkıra ağladı. Oğlunun fotoğrafını alıp öpen baba Karaaslan, zor sakinleştirildi. Cenaze töreninde katılan ve sık sık fenalık geçiren anne Emine Karaaslan, şehit erin nişanlısı Esra Çakır ve kız kardeşlerini kadın astsubaylar ve AKP`li milletvekili Sibel Gönül sakinleştirmeye çalıştı.
 
İLK TÖREN BABA EVİNDE 
Şehit er Fatih Karaaslan için ilk tören baba evinde gerçekleştirildi. Gözyaşlarının sel olup aktığı baba evindeki törende helallik alındıktan sonra şehit er Fatih Karaaslan`ın cenazesi askerlerin omuzlarında Yuvacık Merkez Camii`ne götürüldü. Türk Bayrağı`na sarılı şehit er Karaaslan`ın tabutu, avlu dar olduğu için caminin ön kısmındaki caddeye katafalk olarak kurulan masanın üzerine konuldu. 
 
TAZİYELERİ KABUL ETTİ
Baba Hikmet Karaaslan, şehit oğlunun tabutu başında taziyeleri kabul etti. Törende son derece bitkin ve perişan görünen baba Karaaslan`ın gözyaşları taziyeye katılanları derinden etkiledi. Bir ara oğlunun fotoğrafını alarak uzun uzun bakan ve öpen baba Karaaslan, daha fazla dayanamayarak fenalık geçirdi. Şehit er Fatih Karaaslan`ın cenaze törenine; Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, vali Ercan Topaca`nın yanı sıra şu isimler katıldı;
 
KATILIM YÜKSEK 
Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, eski Çevre Bakanı Osman Pepe, AKP milletvekilleri Zeki Aygün, Mehmet Ali Okur, Sibel Gönül, EDOK Komutanı Tümgeneral Muharrem Yavaş, KOÜ Rektörü Sezer Komsuoğlu, İl Emniyet Müdürü Hulusi Çelik, CHP İl Başkanı Yalçın Kuşkan, CHP`li Fahri Örengül, meclis üyeleri Şaban Sarıgülle, Faik Çelik, eski milletvekili Şevki Yılmaz, İl Genel Meclis Başkanı Fahim Kılıç ve binlerce vatandaş.
 
MHP`LİLER GELMEDİ
Şehit cenazelerinde sıkça boy gösteren Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) yöneticileri dünkü cenaze töreninde yoktu. Törene, ne il başkanı Aydın Ünlü, ne yöneticiler ve ne de ilçe başkanlarından hiç kimsenin katılmaması dikkat çekti. MHP`den sadece 2009`da İzmit Belediye  Başkan adayı olan Adnan Metin geldi, Karaaslan ailesinin acısını paylaştı.
 
GELİNİNE SARILDI…
Cenaze töreninde dikkat çeken ve yürek burkan sahne, acılı anne Emine Karaaslan`ın şehit oğlunun geçtiğimiz ocak ayında nişanlandığı ve evlilik planları yaptığı nişanlısı Esra Çakır`ı yanına çağırıp dizine oturtmasıydı. Gelinine sarılarak uzun süre ağlayan anne Karaaslan`ı teskin etmek milletvekili Sibel Gönül`e düştü. Anne Karaaslan`ın gelinine söylediği “Oğlumdan kalan hatıram sensin artık” sözleri çevredekileri ağlattı.   
 
ÇELENK GÖNDERDİLER
Şehit er Fatih Karaaslan`ı devletin zirvesindeki isimler de unutmadı. Şehit erin cenaze törenine Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, TBBM Başkanı Cemil Çiçek, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Türk Silahlı Kuvvetleri ve şehit er Fatih Karaaslan`ın kaza geçirdiği Kütahya Valisi Kenan Çiftçi çelenk gönderdi.
 
ASKERİ TÖREN… 
Şehit er Fatih Karaaslan`ın Türk Bayrağı`na sarılı tabutu dün kılınan öğle namazının ardından askeri manga tarafından omuzlardan taşınarak top arabasına bindirildi. Cenaze marşı çalan askeri bando eşliğinde yaklaşık 300 metre top arabasında götürülen şehit er Karaaslan`ın tabutu daha sonra cenaze aracına konularak Çamlıtepe Şehitliği`ne götürüldü ve burada toprağa verildi.
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ