KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7077 TL
  • 6.3054 TL
  • 7.1537 TL
Kocaeli Zirve
Fatih’in yüzü artık gülüyor
Fatih’in yüzü artık gülüyor
Güncel
27 Kasım 2009 Cuma 14:31
  • 591
  • 0

Fatih’in yüzü artık gülüyor

Şirintepeli 11 yaşındaki Fatih’in yüzünü, belediyenin kendisine armağan ettiği tekerlekli sandalye güldürdü

İzmit Belediyesi, ihtiyaç sahiplerinin dertlerine çare bulmak için imkanlar dahilinde çözüm üretmeye devam ediyor. Mağduriyeti olan vatandaşlara belediye bünyesinde oluşturulan Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü görevlileri tarafından kısa sürede ulaşılıyor. İzmit Belediyesi yetkilileri bu çalışmalar kapsamında son olarak Şirintepeli 11 yaşındaki Fatih Halil`e sahip çıktı.
 

SAKAT ARABASI
Yıllar önce Trabzon`dan göç ederek kentimize gelen ve şu an Şirintepe Mahallesi`nde kirada oturan Huri Halil`in üç çocuğundan biri olan Fatih, omuriliğindeki bir rahatsızlıktan dolayı doğuştan yürüme engelli bir genç. İzmit Belediyesi, Fatih`in yaşama daha sıkı tutunabilmesi için kendisine bir sürpriz yaparak, sakat arabası hediye etti.
 

EVDE ZİYARET
Şirintepe`deki evlerinde Halil ailesini ziyaret eden İzmit Belediyesi Başkan Yardımcısı İbrahim Bulut, Fatih`e arabasını teslim ederken, başkan Doğan`ın  selam ve sevgilerini ileterek; “Mahalle muhtarımızın duyarlı tavrı neticesinde sorun belediyemizin ilgili birimlerine iletildi. Bizler de genç kardeşimizi yatağa bağımlı halden kurtarmak için gerekeni kısa sürede yapmaya çalıştık. Halil ailesinin, özellikle de Fatih`in yüzünün gülmesinden dolayı bizler de çok mutlu olduk” dedi.
 

ANNEDEN TEŞEKKÜR
Anne Huri Halil de doktorların Fatih hakkında umutlu konuştuklarını söyleyerek; “Yapılacak bir operasyonla oğlumun iyileşme ihtimali yüksekmiş. Zor günlerimizde bize sahip çıkarak ihtiyaçlarımızı karşılayan başkan Doğan`a, sizlere ve muhtarımıza teşekkür ederim. Allah hepinizden razı olsun” dedi.

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ