KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8898 TL
  • 6.6063 TL
  • 7.4152 TL
Kocaeli Zirve
Altay' a haciz şoku
Altay' a haciz şoku
Kocaelispor
11 Nisan 2010 Pazar 11:21
  • 1010
  • 0

Altay' a haciz şoku

Bank Asya 1.Lig'de iddialı bir konumda olan ve Süper Lig yarışında yer alan Altay, 30.haftada oynayacağı Bucaspor maçı öncesi hacis nedeniyle sıkıntılı saatler yaşadı.

Siyah-beyazlı kulübün Gaziemir Kutlu Aktaş Tesisleri'ne gelen avukat Esennur Ezgi, yaptığı açıklamada, Altay kulübünün borcu hakkında alınan ihtiyati haciz kararı gereği, Lescon firmasının avukatları olarak Altay kulübüne haciz işlemi için geldiklerini bildirdi.

Altay'ın toplam 133 bin liralık borcunun şubat ve mart aylarında ödenmeyen taksitleri için faiz ve ücretlerle toplam 65 bin liralık borcu olduğunu dile getiren Ezgi, bu konuda ödeme yapılmaması halinde mal kaldıracaklarını ifade etti.

Haciz işlemi için gelen ekiple görüşen kulüp avukatı Umut Köroğlu yaptığı açıklamada, hafta sonuna denk geldiği için söz konusu tutarı şu anda ödeyemeyeceklerini firma avukatlarına ilettiklerini, daha sonra kendilerine bir çek verdiklerini belirtti.

Avukat Esennur Ezgi, kulübün borcuna yönelik, tesislerde haciz işlemi yaptıklarını, ancak malları muhafaza altına almadıklarını vurgulayarak, yarın tarihli 65 bin liralık bir çek aldıklarını vurguladı.

Haciz ettikleri malları yediemin olarak kulüp müdürü Erman Ertaş'a teslim ettiklerini açıklayan Ezgi, yarın bu çekin ödenmesi için tekrar tesislere geleceklerini, çekin ödenmemesi durumunda muhafaza işlemi yapacaklarını söyledi.

Öte yandan kulüp yetkilileriyle firma avukatlarının görüşmesi sırasında, kulübe ait bir klima sökülmeye başlandıktan bir süre sonra söküm işlemi durduruldu. Bu esnada tesislere iki tane nakliye aracı geldi.

Avukatların binadaki bazı klimaların yanı sıra kupaları, bilgisayarları ve kulübün demirbaşlarına haciz işlemi uygulandığı öğrenildi. Bucaspor maçı öncesinde kampta olan futbolcuların odalarına ise girilmediği bildirildi.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ