KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7100 TL
  • 6.4124 TL
  • 7.1215 TL
Kocaeli Zirve
Feci kazada iki bacağını kaybetti
Feci kazada iki bacağını kaybetti
Güncel
04 Ekim 2012 Perşembe 09:24
  • 10990
  • 14

Feci kazada iki bacağını kaybetti

Kartonsan Kooperatifi'ne bağlı olarak çalışan Bülent Kurt, Eskişehir dönüşünde meydana gelen kaza sonucu iki bacağını da kaybetti

 

Kartonsan Kooperatifi'nde kamyon şoförü olarak çalışan, Kullar'da ikamet eden Bülent Kurt, kendisi gibi kamyoncu olan arkadaşı Ahmet Baskın ile birlikte kendi araçlarıyla Eskişehir'e atık kağıt almaya gitti. Eskişehir'de yükleme işlemleri tamamlanarak dönüş yoluna geçen ve peşi sıra giden iki kamyoncu arkadaş Eskişehir-Bursa karayolunda kaza yaptı. 


ÖNÜNE ANİDEN OTOBÜS ÇIKTI

Kartonsan Kooperatifi'ne bağlı oldukları öğrenilen Bülent Kurt (34) yönetimindeki 41 AH 844 plakalı kamyon ve Ahmet Baskın'ın (36) kullandığı 41 AZ 963 plakalı kamyon Eskişehir'den atık karton yükledi ve İzmit'e doğru yola çıktı. Önüne aniden otobüs çıkan Baskın, aracını aniden durdurmak zorunda kaldı. Önden seyreden arkadaşının ani duruşunu geç farkeden Bülent Kurt, Baskın`ın idaresindeki kamyona arkadan çarptı. 


İKİ BACAĞI DA KOPTU
Kazada yaralanan sürücü Bülent Kurt şoför kabininde sıkıştı. Kurt, olay yerine gelen itfaiye ve polis ekiplerinin yardımı ile dışarıya çıkarıldı. İki bacağı koptuğu belirlenen Kurt, ihbar üzerine gelen 112 Acil Servis ambulansıyla götürüldüğü Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde tedavi altına alındı. Yaralı Bülent Kurt'un sağ bacağının diz altından, sol bacağının ise diz üstünden ampute edildiği öğrenildi. Kangren tehlikesi bulunan sağ bacağında diz üstünden kesilebileceği ifade edildi.


ALLAH BENİ KIZIMA BAĞIŞLADI
Kazada ağır yaralanan, Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde tedavi altına alınan Bülent Kurt'un hayati tehlikeyi atlattığı öğrenildi. Kurt'un bilincinin açık olduğu ve bacaklarını kaybetmesine rağmen, "Allahım beni kızıma, aileme bağışladı" dediği kaydedildi. Kartonsan Kooperatifi Başkanı İbrahim Ayaz`ın, kaza sonrasında Kurt`un ailesine her türlü desteği vermeye hazır olduklarını söylediği kaydedildi. AKP İl Başkanı Mahmut Civelek'in de Eskişehir'de tedavisi devam eden Kurt'u, tam donanımlı bir ambulans ile KOÜ Umuttepe Tıp Fakültesi Hastanesi'ne getirtmek için girişim başlattığı belirtildi.     

 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ