KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Ferhan Arıkan emekli oldu
Ferhan Arıkan emekli oldu
Güncel
22 Aralık 2011 Perşembe 09:07
  • 2419
  • 7

Ferhan Arıkan emekli oldu

12 Haziran seçimlerinin ardından Cumhuriyet Başsavcısı, vekili ve Adalet Komisyonu Başkanı’mız başka illere tayin edildi. Adalet Komisyonu Başkanlığı’nı yürüten hakim Ferhan Arıkan, kararnameye tepki göstererek emekliye ayrıldı

12 Haziran genel seçimlerin hemen ardından yenilenen HSYK ve Adalet Bakanlığı tarafından yayınlanan kararnameyle Kocaeli Adliyesi`nde ilk kez yargının tepesindeki yöneticilerin hepsi birden değiştirilmişti. Kararnameyle; Başsavcı Mehmet Fatih Özdemir İstanbul Sultanbeyli Cumhuriyet Başsavcılığı`na, başsavcı bekili İsmet Acar Kartal Cumhuriyet Savcılığı`na, Adalet Komisyonu Başkanı ve Ticaret Mahkemesi Başkanı olan Ferhan Arıkan da Kartal Adliyesi`ne hakim olarak atanmıştı.
 

TEPKİ GÖSTERDİ, GİTMEDİ
Kocaeli`de yargı camiasında büyük şok etkisi yaratan tayine tepki gösteren ve uzun yıllardır ilimizde hakimlik yapan adalet komisyonu eski başkanı Ferhan Arıkan, yeni görev yeri olan Kartal Adliyesi hakimliğine gitmeyerek tepkisini istifayla ortaya koydu. Yargı çevresinde ve kent kamuoyunda sevilen ve saygı gören bir isim olan Arıkan, emekliye ayrıldı. Yahya Kaptan Mahallesi`nde oturan Arıkan`ın, Kocaeli Barosu`nda avukatlık yapması bekleniyor.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ