FETÖ davalarında KARAR
FETÖ davalarında KARAR
Güncel
30 Kasım 2017 Perşembe 14:02
  • 1195
  • 0

FETÖ davalarında KARAR

Tutuksuz yargılanan iki sanıktan biri 6 yıl 3 ay, diğeri 1 yıl 6 ay 22 gün hapis cezasına çarptırıldı.

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) üye oldukları iddiasıyla yargılanan tutuksuz 2 sanığa, 7 yıl 9 ay 22 gün hapis cezası verildi.

 

Kocaeli 2. Ağır Ceza Mahkemesinde ayrı ayrı yapılan duruşmalara, "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçlamasıyla yargılanan tutuksuz sanıklar, meslekten ihraç edilen doktor Ö.Ö. ile iş adamı K.C. ve avukatları katıldı.

 

Sanık K.C, savunmasında FETÖ üyesi olmadığını ve örgütle hiçbir bağının bulunmadığını ileri sürerek, beraatını istedi.

 

Sanık avukatı Burak Uluköylü ise müvekkili hakkındaki suçlamaları kabul etmediklerini belirterek, "Aleyhte olan sanık beyanları soyuttur, görgüye dayalı bir bilgileri yoktur. Sadece duyumlarını anlatmışlardır. FETÖ örgütü üyeliğinin en önemli unsuru olan ByLock'u müvekkilim kullanmamıştır. Bank Asya'ya destek için para yatırmamış, sadece rutin işlemler yapmıştır. Örgütün yayın organlarına abone olmamıştır. FETÖ üyesi olduğuna dair herhangi somut bir delil yoktur. Bu nedenle müvekkilimin beraatına karar verilmesini istiyoruz." diye konuştu.

 

Sanığın, "Terörizmin Finansmanı Hakkındaki Kanun'a muhalefet" suçundan beraatına, "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan 6 yıl 3 ay hapsine hükmeden mahkeme heyeti, denetimli serbestlik hükümlerinin uygulanmasını kararlaştırdı. 

 

Aynı mahkemedeki diğer duruşmada, tutuksuz sanık Ö.Ö. ise "FETÖ hakkında bildiğim her şeyi anlattım. Beraatıma karar verilmesini, aksi halde etkin pişmanlık hükümleri uygulanarak hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilmesini istiyorum." diye konuştu.

 

Sanık avukatı Rahmi Ertürk, müvekkilinin terör örgütü yöneticisi olmadığını, örgütle ilgili bildiği her şeyi etkin pişmanlık kapsamında anlattığını ifade ederek, "Öncelikle beraatına karar verilmesini, mahkeme aksi kanaatte ise etkin pişmanlık hükümlerinin uygulanmasına, ceza verilecek olursa hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilmesini talep ediyoruz." ifadesini kullandı.

 

Sanığa, etkin pişmanlık hükümleri kapsamında 1 yıl 6 ay 22 gün hapis cezası veren mahkeme heyeti, hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verdi.

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ANKET

SON YORUMLAR

AK Parti İzmit’ten Esnaf Ziyareti

Yazan: Hakan Aydın

Yorum: Ekonomiyi batıran iktidarın temsilcileri hangi yüzle esnaf ziyaretine çıkıyor acaba ?

Çarptıktan sonra öylece ortada bıraktılar!

Yazan: okur

Yorum: hayvanı o halde bırakmayan Ayten hanıma çok teşekkür ederim

Başkan ve yönetimi İSTİFA ETTİ!

Yazan: fethiye cd.

Yorum: zaten bir işe yaramıyorlardı bir görüşleride yoktu... rüzgarı takip eden arkadaşlardı. geç bile kalmışlar...

243 günde devrialem

Yazan: Güven Gök

Yorum: Beni kendine rakip görmen hem sevindirdi hem üzdü suan güneydoğu anadolu bolgesindeyim yarin gebzespor macinda olucam ordanda tura devam edicez ben balkanturunda iken sen turkiye turunu tamamlamis olucaksin

“Kriz sizin kafanızda var”

Yazan: Arif cerıt

Yorum: Gulmeyın başkan yok demeyin kriz bunu yasayan biliyor bence kriz sizin kafanızda yok

4 firmaya haksız kazanç cezası!

Yazan: Isa karaoz

Yorum: Firmaların isimlerinide vermeleri gerekiyor.Vatandaş ona göre tepkisini göstersin.

Yazan: abdullah turk

Yorum: baskan olabılırsın ama ınsan olamamıssın zabıtalara baskı yaparak neyın pesındesın abının hatrı olmasa coktan yıktırırdım o duvarı sen buyuklerımı dua et once ınsan olmak lazım

Yazan: asi

Yorum: *Darbe gecesi şeyhin olduğu iddia edilen “Fazlı Kerem Hoca” denilen zatın dağ başındaki evine kaçtığın doğru mu?

Yazan: Emre

Yorum: Yollarda site inşaatı yapanların arabaları, tuğlaları, biriketleri, iş makinaları, kumları, vs... araçların gelişi güzel iki taraflı park etmeleri netiesinde mahalle sakinleri yoldan geçemez durumda. artık belediyeden nasıl bir imtiyaz kopardılarsa..geçen gün uyku tutmadı.dolaşayım dedim, aklıma yedi yıldız geldi, dolaştım aradım bi tane bile yıldız göremedim.sonra arabam devrildi sandım. meğerse selin sürüklediği inşaat malzemeleri yolda birikinti yapmış, bende üstünden geçmişim.

TANRIÖVEN; TİCARETİN YAZILI OLMAYAN KURALLARI VARDIR

Yazan: Adnan Metin

Yorum: Dediklerine Tamamen Katılıyor ve Seni Tanımaktan Gurur Duyuyorum Sevgili Dostum..Yolun Açık Olsun.Başarıların Daim Olsun..

KENT REHBERİ