KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7314 TL
  • 6.3363 TL
  • 7.1357 TL
Kocaeli Zirve
Fidan dikecek 250 kişi kurayla belirlendi
Fidan dikecek 250 kişi kurayla belirlendi
Güncel
08 Ekim 2009 Perşembe 18:10
  • 2115
  • 1

Fidan dikecek 250 kişi kurayla belirlendi

İŞKUR tarafından yürütülen ‘Toplum Yararına Çalışma Projeleri’ kapsamında Kocaeli Büyükşehir Belediyesi bünyesinde çalıştırılmak üzere işe alınacak 250 personel, yapılan kurayla belirlendi

İŞKUR tarafından yürütülen ‘Toplum Yararına Çalışma Projeleri` kapsamında geçici olarak işe alınacak 957 personel için 3 bin 225 kişi başvuru yapmıştı. Büyükşehir Belediyesi bünyesinde fidan dikiminde çalıştırılmak üzere işe alınacak olan 250 geçici personel için, İŞKUR`a 1009 kişi başvuruda bulundu. Çevre Temizliği ve Park ve Bahçeler`de çalışmak üzere; Dilovası Belediyesi`nde 80 geçici personel için 129 kişi, Çayırova Belediyesi`nde çalışmak üzere 47 geçici personel için 77 kişi ve Darıca Belediyesi`nde çalışmak üzere 60 personel için 124 kişi başvuruda bulundu.
 

1009 KİŞİ BAŞVURDU
Milli Eğitim bünyesinde okullarda temizlik personeli olarak çalışmak üzere alınacak 250 geçici personel için, toplam bin 886 kişi başvurdu. Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde çalışıtırılmak üzere başvuruda bulunan bin 886 kişi arasından seçilecek 250 personelin kura çekimi önceki gün tüm ilçe milli eğitim müdürlüklerinde gerçekleştirildi. Büyükşehir Belediyesi fidan dikiminde çalışmak üzere işe alınacak 250 personel için İŞKUR`a başvuruda bulunan 1009 kişi arasından seçilecek olan 250 geçici personel çekilen kura ile belirlendi.
 

SALONA SIĞMADILAR
Leyla Atakan Kültür Merkezi`nde saat 14.00`de olacağı bildirilen kura çekimi, salonun kapasitesinin yetersiz olması nedeniyle, hemen yanında bulunan çadır tiyatrosunda gerçekleştirildi. Kura çekimi komisyonunda, 4. Noter Yeminli Katibi Hayati Bayhan, İşkur Eğitim Uzmanı Mehmet Özdemir, İşkur Veri Hazırlama İşletmeni Ali Akbaş, Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Necmi Karaman, Park Bahçeler Müdür Vekili Cenan Turan, Park Bahçe Müdürlüğü Personeli Emel Topçu ve Osman İlhan yer aldı.
 

İLK TALİHLİ ATAŞ
Kura çekimine Büyükşehir Belediye Başkanı programları dolayısıyla katılamadığını gönderdiği mesajla iletti. Kura çekiminde, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Dr. Mustafa Çöpoğlu, Genel Sekreter Yardımcısı Ercan Yazıcı, Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Necmi Kahraman ve İŞKUR İl Müdürü Öztekin Kaşukçi hazır bulundu. İlk kura çekimini, işe başvuran vatandaşlardan Nevzat Çiftli yaptı. İlk talihli ise Tekin Ataş oldu.
 

ÇİMLERDE OTURDULAR
Bir kaç kişinin kura çekimini yapan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Dr. Mustafa Çöpoğlu ve İŞKUR İl Müdürü Öztekin Kaşukçi, çadırdan ayrıldı. Daha sonra hızlı bir şekilde kura çekimine geçildi. Kura çekimi devam ederken, ayakta durmaktan yorulan vatandaşlar yerlere oturdu. Kimi vatandaşlar dışarıda, banklarda, parklardaki oyuncaklarda ve çimenlerde oturarak kurayı takip etti.
 

SÖZLEŞME YAPILACAK
Kura çekiminin sonunda 250 geçici personel belirlendi. Ayrıca seçilen 250 geçici personel arasından işe girmekten vazgeçenler olabileceği ihtimali göz önünde tutularak 70 kişi yedek olarak seçildi. Kurada adı okunan vatandaşlardan sevinenler oldu. Kura sonunda adı okunmayan vatandaşlar üzüntüyle alandan ayrıldı. Kurada adı okunanların sözleşmeleri, 14 Ekim günü saat 14.00`de kura çekiminin yapıldığı alanda imzalanacak.

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ